Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Domyślny poziom podświetlania matrycy przy uruchamianiu - jak ustawić
#5
0
No stwórz sobie usługę dla systemd i tam prześlij w niej odpowiednią wartość do tych plików, które odpowiadają ci za podświetlanie klawiatury/monitora.

Tu masz przykład usługi:

Kod:
# cat /etc/systemd/system/keyboard-backlight.service
[Unit]
Description=Set keyboard backlights
Conflicts=shutdown.target
Before=sysinit.target shutdown.target
[email protected]
ConditionPathIsReadWrite=/sys/devices/platform/thinkpad_acpi/leds/tpacpi::kbd_backlight/brightness

[Service]
Type=oneshot
RemainAfterExit=yes
ExecStart=/bin/sh -c '/bin/echo 0 > /sys/devices/platform/thinkpad_acpi/leds/tpacpi::kbd_backlight/brightness'
ExecStart=/bin/sleep 1
ExecStart=/bin/sh -c '/bin/echo 1 > /sys/devices/platform/thinkpad_acpi/leds/tpacpi::kbd_backlight/brightness'
ExecStop=/bin/sh -c '/bin/echo 0 > /sys/devices/platform/thinkpad_acpi/leds/tpacpi::kbd_backlight/brightness'

[Install]
WantedBy=sysinit.target

W tym przypadku system będzie startował z podświetloną klawiaturą. Jak chcesz wyłączoną, to wykomentuj te dwa ostatnie ExecStart. Big Grin

Nie zapomnij też o włączeniu usługi podczas startu systemu:

Kod:
# systemctl enable keyboard-backlight.service

Dodano po pewnym czasie:
Udało mi się wypracować lepsiejsze rozwiązanie. To jest bardziej po ludzku. Big Grin Zakłada wykorzystanie udev'a, czyli tak jak powinno być. Wystarczy stworzyć regułkę:

Kod:
#  cat /etc/udev/rules.d/99-kbd_backlight.rules
SUBSYSTEM=="leds", ACTION=="add", KERNEL=="tpacpi::kbd_backlight", DRIVERS=="thinkpad_acpi", ATTR{brightness}="0"

Potem wygenerować nowy initramfs:

Kod:
# update-initramfs -u -k all

I powinno śmigać. Ja sobie ustawiłem ATTR{brightness}="1", bo akurat podczas wpisywania hasełka do zaszyfrowanego kontenera to się przydaje. Big Grin Później mój system wyłącza podświetlenie klawiatury sam z siebie i nawet jestem zadowolony z takiego zachowania, choć jeszcze nie wiem, co kontroluje to wyłączanie tego podświetlenia.... Ok, znalazłem: systemd-backlight@leds:tpacpi::kbd_backlight.service . Big Grin
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Domyślny poziom podświetlania matrycy przy uruchamianiu - jak ustawić - przez morfik - 30-08-2021, 17:10

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości