Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Jak uruchomić veracrypt jako zwykły użytkownik
#1
0
Witam
Mam zrobiony zaszyfrowany kontener w veracrypt i chciałbym go otworzyć jako zwykły użytkownik.
Podaję hasło do konterera, wchodzi. Potem chce ode mnie hasło użytkownika lub admina. Wpisuję oba na zmianę i za każdym razem jest komunikat o błędzie. Oba obrazki komunikatów załączam
Zaznaczam, że jak zaloguję się jako admin, to bez problemu veracrypt otwiera, ale wolałbym otwierać jako zwykły użytkownik.
Czy można tak zrobić ? Proszę o pomoc


Załączone pliki Miniatury
       
#2
1
Better response on post RE: Jak uruchomić veracrypt jako zwykły użytkownik
(13-09-2021, 21:01)dexter20 napisał(a): Witam
Mam zrobiony zaszyfrowany kontener w veracrypt i chciałbym go otworzyć jako zwykły użytkownik.
Podaję hasło do konterera, wchodzi. Potem chce ode mnie hasło użytkownika lub admina. Wpisuję oba na zmianę i za każdym razem jest komunikat o błędzie. Oba obrazki komunikatów załączam
Zaznaczam, że jak zaloguję się jako admin, to bez problemu veracrypt otwiera, ale wolałbym otwierać jako zwykły użytkownik.
Czy można tak zrobić ? Proszę o pomoc

Najprościej chyba komenda "sudo"
https://linuxhandbook.com/create-sudo-user/

W terminalu wpisz "man sudo" lub "sudo -h" wyskoczy Ci ściąga.Trzeba dodać Twojego Usera do SuperUsera(Root),wtedy Bez hasła Open SuSE stare wersje takie bajery miało pamiętam,w innych trzeba plik tekstowy config sudo przeedytować i tam dodać.Vera nie uruchomisz jako zwykły(każde montowanie/deszyfracja )kontenera to z automatu mount na /mnt lub inny target,a to tylko Root może
#3
Smile 
0
Polecenie z linxhandbook pomogło:
Kod:
sudo usermod -aG sudo <username>
 
Kod:
dexter@dexter-System-Product-Name:~$ sudo -l -U michal
Pasujące wpisy Defaults dla michal na dexter-System-Product-Name:
env_reset, mail_badpass,
secure_path=/usr/local/sbin\:/usr/local/bin\:/usr/sbin\:/usr/bin\:/sbin\:/bin\:/snap/bin,
pwfeedback

Użytkownik michal może uruchamiać na dexter-System-Product-Name
następujące polecenia:
(ALL : ALL) ALL
(root) NOPASSWD: /usr/bin/mint-refresh-cache
(root) NOPASSWD: /usr/lib/linuxmint/mintUpdate/synaptic-workaround.py
(root) NOPASSWD: /usr/lib/linuxmint/mintUpdate/dpkg_lock_check.sh

Mogę teraz otwierać kontener. Wprawdzie jako drugie hasło muszę wpisać hasło użytkownika, ale mi to nie przeszkadza. Ważne, że w ogóle mogę otworzyć
Przy okazji jako zwykły użytkownik mogę montować dyski bez wpisania hasła.


Dziękuję za pomoc :-)
#4
0
Pewnie brak stosownych reguł dla policykit.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości