Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Instalacja Linuxa z pozostawieniem starszego home
#1
0
Instalowałem Linux na pendrive i sformatowalem zła partycję.
Sformatowalem partycje dysku na której miałem SparkyLinux.

Pytanie.
Mam nie ruszona partycje home.

Czy mając wcześniej SparkyLinux mogę zainstalować LinuxMint?
Jeśli tak to jak to zrobić, aby nie utracić danych na home?
#2
1
Better response on post RE: Instalacja Linuxa z pozostawieniem starszego homeTeoretycznie da radę.
W trybie Live otwórz Pliki (Nemo) jako administrator pkexec nemo i usuń z /home wszystkie katalogi i pliki z kropkami - to pliki konfiguracyjne (włączenie widoku plików ukrytych to Ctrl+H). Zostaw tylko katalogi z danymi.
Instalując wybierz "inne rozwiązanie" i ręcznie wskaż tę partycję, jako nowy /home (punkt montowania) bez formatowania. Użytkownik musi mieć tę samą nazwę i hasło. Powinno zadziałać.
Kopia danych wskazana...
#3
0
W folderach z kropką jest Chrome i Mozilla oraz FileZilla.
Mam tam ustawione karty oraz zapamiętane hasła i dane.
A tych z kropką folderów nie mogę przenieść na inny dysk.
Co radzisz?
#4
1
Better response on post RE: Instalacja Linuxa z pozostawieniem starszego homeTe, które wymieniłeś mogą zostać. Smile
Chodziło mi głównie o katalogi z danymi konfiguracyjnymi systemu i programów "systemowych" typu menadżer plików. Czasem potrafią nabruździć. Thunderbird też możesz zostawić.
Przenieść możesz. Ja kiedyś w trybie Live przed instalacją z wykorzystaniem starego /home przerzuciłem je do jednego katalogu na tym /home... tak na wszelki wypadek Smile
#5
0
A w jaki sposób nadać mogę sobie uprawnienia?
Folderu z pulpitu nie mogę przegrać na dysk zewnętrzny.
   
#6
0
Albo PPM na Pulpicie i otwórz jako administrator - hasło w Live jest puste - naciskasz enter,
albo otwierasz terminal i wpisujesz pkexec nemo - pod warunkiem oczywiście, że to Cinnamon.
Jeśli XFCE - pkexec thunar, jeśli Mate - pkexec caja.
#7
0
To właśnie z okna nemo próbuje kopiować pliki i mówi mi że nie mam uprawnień.
A w oknie Nemo jest na czerwonym tle napis "Elevated Privileges" tak ma być?.
#8
0
Dokładnie tak powinno być.
Dziwne, nigdy nie miałem z tym problemów. Jakieś szyfrowanie dysku?
#9
0
Teraz kopiowanie idzie.
Nie szło gdy minta miałem na live. Zainstalowałem go na pendrive jak wcześniej miałem to zrobić i teraz kopiowanie idzie.

Dzięki Tobie bardzo za pomoc.

Dodano po pewnym czasie:
A jeszcze pytanie. Czy folder .config zostawić? To tam są ustawienia FileZilla itp?
#10
1
Better response on post RE: Instalacja Linuxa z pozostawieniem starszego homeMożesz go sobie gdzieś skopiować (.config). Wszystkie ustawienia FZ (połączenia, itd.) są bezpośrednio w ~/.FileZilla.
Config zawiera systemowe ustawienia, które w tym przypadku mogą zaszkodzić nowo instalowanemu systemowi.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości