Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Problem z odpaleniem Minta
#1
Photo 
0
Czesc.

Mam dwa systemy WIn10 i MInt. Zawsze wszystko dziaao bez problemu jednak teraz nie wiem dlaczego nie potrafie odpalic MInta.
Po wyboraniu MInta wyskakuje mi okno z takimi informacjami (zalacznik).

Najgorsze jest to, ze mam tam sporo waznych danych i po prostu nie wiem jak sie dostac, a formatowanie i nowa instalacja nie bardzo sa mi na reke.

Dodam jeszcze, ze jakis czas temu po zakupie nowego dysku kopiowalem I WIndowsa i Linuxa, z innych dyskow, ale wszystko dzialalo bez najmniejszych problemow.
Wydaje mi sie, ze ostatnia aktualizacja WIndowsa cos namieszala.

WIndows byl instalowany jako pierwszy.

Czy ktos z Was moze podac zaklecia do terminala by zobaczyc co da sie zrobic?Smile


Załączone pliki Miniatury
   
#2
0
Aktualizacje Windows mogą czasami namieszać w Grub więc warto zrobić aktualizację Grub.
W GRUB Boot Menu wybierz "Opcje zaawansowane" albo "Advanced options", następnie "recovery mode", "grub - Update grub bootloader" i "resume".
Zrestartuj komputer.
#3
0
(25-10-2021, 14:17)magnus napisał(a): Aktualizacje Windows mogą czasami namieszać w Grub więc warto zrobić aktualizację Grub.
W GRUB Boot Menu wybierz "Opcje zaawansowane" albo "Advanced options", następnie "recovery mode", "grub - Update grub bootloader" i "resume".
Zrestartuj komputer.

Wybacz zaplon, ale mialem troche problemow z komputerem.
Niestety problem nie zostal rozwiazany. KOmbinuje z shiftem gdy odpala sie komputer, ale nie wskakuje nic.
ESC tez lipa.
#4
1
Better response on post RE: Problem z odpaleniem MintaUruchom pendrive z Mintem w trybie Live i spróbuj użyć programu Boot Repair do naprawy Grub klikając na "Recommended repair".
#5
0
(05-11-2021, 13:55)magnus napisał(a): Uruchom pendrive z Mintem w trybie Live i spróbuj użyć programu Boot Repair do naprawy Grub klikając na "Recommended repair".


Zrobione, działa ! Smile 
Dziękuję Ci bardzo !
#6
0
Oznaczam wątek jako rozwiązany.
Zamykam wątek.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości