Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fat 32
#1
0
Dzień dobry,

  Posiadam laptopa Samsung R580. Był na nim zainstalowany Windows 7, 64bit, system plików NTFS. Podczas przygotowywania pendraiva z plikiem instalacyjnym Linux Mint Cinamon 64 bit była opcja zaznaczenia "system plików". Zaznaczyłem, że ma to być Fat 32. Czy postąpiłem dobrze? Pytam się, dlatego iż jestem w trakcie zakupu nowego dysku SSD i ponownie będę instalował Linux Mint Cinamon 64 bit, i chciałbym wykonać to prawidłowo.

Pozdrawiam
Artur
Odpowiedz
#2
0
Jeżeli użyłeś Rufus do tworzenia rozruchowego nośnika USB to prawidłowo wybrałeś Fat32.
Odpowiedz
#3
0
(26-10-2021, 14:22)artur napisał(a): Dzień dobry,

  Posiadam laptopa Samsung R580. Był na nim zainstalowany Windows 7, 64bit, system plików NTFS. Podczas przygotowywania pendraiva z plikiem instalacyjnym Linux Mint Cinamon 64 bit była opcja zaznaczenia "system plików". Zaznaczyłem, że ma to być Fat 32. Czy postąpiłem dobrze? Pytam się, dlatego iż jestem w trakcie zakupu nowego dysku SSD i ponownie będę instalował Linux Mint Cinamon 64 bit, i chciałbym wykonać to prawidłowo.

Pozdrawiam
Arturs
Wybrałeś dobrze. Dla zwykłego pen drive najlepiej jest wybrać fat32 bo tanie pendrive przeważnie fixują na NTFS. Na fat32 jedynie nie zapiszesz pliku większego niż chyba 4GB
Odpowiedz
#4
0
(26-10-2021, 15:55)magnus napisał(a): Jeżeli użyłeś Rufus do tworzenia rozruchowego nośnika USB to prawidłowo wybrałeś Fat32.
A jeśli użyłem programu Universal USB Installer ?

Dodano po pewnym czasie:
(26-10-2021, 20:45)gerwazy87 napisał(a):
(26-10-2021, 14:22)artur napisał(a): Dzień dobry,

  Posiadam laptopa Samsung R580. Był na nim zainstalowany Windows 7, 64bit, system plików NTFS. Podczas przygotowywania pendraiva z plikiem instalacyjnym Linux Mint Cinamon 64 bit była opcja zaznaczenia "system plików". Zaznaczyłem, że ma to być Fat 32. Czy postąpiłem dobrze? Pytam się, dlatego iż jestem w trakcie zakupu nowego dysku SSD i ponownie będę instalował Linux Mint Cinamon 64 bit, i chciałbym wykonać to prawidłowo.

Pozdrawiam
Arturs
Wybrałeś dobrze. Dla zwykłego pen drive najlepiej jest wybrać fat32 bo tanie pendrive przeważnie fixują na NTFS. Na fat32 jedynie nie zapiszesz pliku większego niż chyba 4GB
Dzięki za twoją opinię. Magnus napisał, że dotyczy to programu rufus .Ja nagrałem pendrive programem Universal USB Installer i w ten sposób znów mam zagwozdkę, czy w tym przypadku postąpiłem słusznie.

Dodano po pewnym czasie:

Magnus, jeśli to możliwe bardzo proszę napisz, jak to się ma do programu Universal USB Installer . Z góry dziękuję.
Odpowiedz
#5
0
Także w Universal USB Installer wybranie Fat32 jest prawidłowe.
Odpowiedz
#6
0
(28-10-2021, 18:04)magnus napisał(a): Także w Universal USB Installer wybranie Fat32 jest prawidłowe.

Bardzo dziękuję i pozdrawiam. Bardzo mi pomogłeś.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości