Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane HP dv6835nr na Linuks mint XFCE nie widzi domowej sieci wi-fi, a inne tak!
#1
0
Dzień dobry, laptop jak w tytule, najnowszy mint xfce.
Wszystkie sterowniki zainstalowane poprawnie, internet działa po kablu z routera, laptop widzi wszystkie inne sieci dookoła, ale jakoś tej mojej nie widzi i nie chce się łączyć.
Robiłem już ustawienia fabryczne routera i od nowa ustawiłem sieć 2.4 GHz, WPA2 personal, tak żeby laptop ją widział i niestety...
Telefon bez problemu widzi sieć i łączy się automatycznie, gniazdko wifi także bo działa właśnie na 2.4 GHz, a niestety laptop ma problem.
Co ciekawe można się połączyć, ale tylko przez opcję połącz z ukrytą siecią wifi, po wpisaniu nazwy sieci i hasła łączy się, ale po chwilowej utracie wifi, a to się zdarza już się nie połączy ponownie.
Laptop ma fizyczny przycisk wyłączania karty wifi, robiłem już to i nie pomogło.
#2
0
Hej!
Zacznij od podania informacji wg tego poradnika: https://forum.linuxmint.pl/showthread.ph...78#pid1078
#3
0
Jednak sprawa była związana z routerem. moja sieć była ustawiona na kanał 13, a nie wiedzieć dlaczego laptop nie widzi sieci powyżej kanału 11.. do 11 widzi i łączy się bez problemu.
Wszystko ok z kartą sieciową.
#4
0
Oznaczam wątek jako rozwiązany.
Zamykam wątek.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości