Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pasek zadań na drugim monitorze - Cinnamon
#1
0
Jak utworzyć pasek zadań na drugim monitorze tak aby był identyczny jak na pierwszym/głównym?

Mogę dodać " nowy panel" ,ale co dalej to nie wiem.
Odpowiedz
#2
0
W trybie edycji panelu musisz dodać do tego nowego panelu wszystkie elementy (aplety), jakie są na głównym monitorze.
Odpowiedz
#3
0
Mogę mieć ikony albo na jednym albo na drugim monitorze i to na drugim tylko na środku, jedynie przycisk "start" na drugim monitorze mogę mieć tak jak na pierwszym.
Odpowiedz
#4
0
Jeden z monitorów zawsze jest dominujący - podstawowy.
W ustawieniach pulpitu ustaw sobie tak:

[Obrazek: CwP2oyn.png]


i wyłącz auto rozmieszczenie.

EDIT:
Jeśli chcesz mieć ten sam obraz na obydwu monitorach włącz sobie Duplikuj ekrany w ustawieniach Ekranu.
Odpowiedz
#5
0
Mam ustawione jak na screenie wyżej i nic to nie daje.

Chce mieć rozszerzenie pulpitu tak zwane.
Odpowiedz
#6
0
Próbowałeś zrestartować komputer z podłączonymi obydwoma monitorami?
U mnie, jak widzisz działa...

  [Obrazek: UF3sUx8.png]


EDIT:
Jeszcze ustawienia masz w: PPM ma Pulpicie i Dostosuj.
Odpowiedz
#7
0
Nie do końca jak dla mnie to by działało, ale ok Smile

W Zorin OS jest właśnie taka opcja, ale dobra daje sobie spokój.
Odpowiedz
#8
0
Zorin, z tego co wiem, to dość specyficzny system, który bardzo chce naśladować Windows. W Linuksie musisz nieco więcej własnej inwencji włożyć, aby uzyskać efekt, jakiego oczekujesz.
Jak widzisz obydwa paski zadań na moim komputerze różnią się znacznie, bo tak ja je ustawiłem - nie miałem do wyboru żadnej domyślnej "opcji".

Czy problem możemy uznać za rozwiązany lub co najmniej dostatecznie wyjaśniony?

EDIT:
Przetestowałem u siebie - niektórych apletów nie da się zdublować na panelach. Paradoksalnie to te, które są najbardziej potrzebne (tacka systemowa, sieć, energia, dźwięk...) można mieć tylko na jednym (albo nie odkryłem jeszcze sposobu). Klikalnie zdublować się chyba nie da.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości