Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uruchamianie innych niż domyślne środowisk graficznych
#1
Information 
0
Jeśli chcemy zamiast uruchamiać system z domyslnego środowiska graficznego (u mnie Xfce) to możemy bez dodatkowej instalacji czegokolwiek uruchomić środowisko LXDE. Są na to dwa sposoby.
1. Zamknięcie pokrywy laptopa i wtedy po otwarciu jej pojawi się okno logowania (fotki wykonane aparatem)
[Obrazek: Q7cgh2ul.png]
i wybieramy LXDE (inne u mnie nie działaja)
ale po pierwszym wejściu musimy na nowo konfigurować wygląd pulpitu.
2. Wyłączenie np. "automatycznego logowania" wchodząc w "Ustawienia" - "Okno logowania"
[Obrazek: Q9fSsG8l.png]
i  włączając "powzól na ręczne logowanie"
[Obrazek: vgyZZlwl.png]
Odpowiedz
#2
0
Przeniosłem z LMDE.
Możesz nam wyjaśnić o jakim systemie piszesz?
Bo szczerze, pierwszy raz słyszę aby w LMDE (w Mincie też) można było uruchamiać inne środowisko bez instalacji czegokolwiek.
Odpowiedz
#3
0
(20-04-2019, 21:00)dedito napisał(a): Przeniosłem z LMDE.
Możesz nam wyjaśnić o jakim systemie piszesz?
Bo szczerze, pierwszy raz słyszę aby w LMDE (w Mincie też) można było uruchamiać inne środowisko bez instalacji czegokolwiek.
Systemu używam jak w stopce/podpisie. Sam sprawdziłem i dlatego podaję dla wiadomości innych zainteresowanych. Troszkę (bo z błędami działa środowisko Mate. Co prawda kilka dni wcześniej wpisałem z konsoli
Kod:
sudo apt-get install xfce4

lub (ale raczej to powyżej)
Kod:
sudo apt-get install xfce4 thunar-archive-plugin xfprint4 xfce4-terminal desktop-base xscreensaver xfwm4-themes gdm3
Odpowiedz
#4
0
Skoro używasz Linux Mint 19.1 Tessa to nie pisz w dziale LMDE bo to zupełnie inna wersja Minta.
Openboxa i Mate musiałeś też wcześniej instalować, bo nie przypominam sobie aby standardowe obrazy instalacyjne miały więcej środowisk.
Odpowiedz
#5
0
(21-04-2019, 12:34)dedito napisał(a): Skoro używasz Linux Mint 19.1 Tessa to nie pisz w dziale LMDE bo to zupełnie inna wersja Minta.
Openboxa i Mate musiałeś też wcześniej instalować, bo nie przypominam sobie aby standardowe obrazy instalacyjne miały więcej środowisk.
OK już "załapałem gdzie to
[Obrazek: Q9ORmCMl.png]
OpenBox nie działa u mnie a Mate z błędami. Niczego wcześniej nie instalowałem (chodzi o środowiska graficzne) na serio Big Grin
Aha jeszcze o konfiruracji środowiska LXDE, czyli jak dodać dodatkowy panel i aplety do uruchamiania programów)
[Obrazek: CJQ1ei5l.png]
i dalej
[Obrazek: 0B0nDaPl.png]
a na końcu dodajemy "aplety"
[Obrazek: 0WIdb3Zl.png]
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości