Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie startuje środowisko graficzne
#1
0
To trzeba mieć talent... Jutro mam webinar, który chcę nagrywać, a naszło mnie na zmianę Mate na Cinnamona... Zainstalowałem cynamonu, restart i okazało się, że wystartował Mate. No więc odinstalowałem mate
Komp wystartował, owszem, zalogowałem się, ale pojawiła się tylko tapeta, menu i pasek zadań zniknęły. Zapamiętałem skrót klawiszowy na uruchomienie terminala, z niego uruchomiłem synaptica. Odinstalowałem cynamona, restart i to samo. W synapticu wszystkie pakiety mate wybrałem do reinstalacji, ale nic to nie dało. Ogólnie wygląda to tak, że system działa, a śród. graf. się nie uruchamia. Jest jakiś sposób, by bez instalacji systemu to naprawić? Bardzo mi zależy, bo mam wszystko ustawione pod nagrywanie webinaru.
#2
1
Better response on post RE: Nie startuje środowisko graficzneMigawki nie zapisałeś przed zabawami?
Utwórz nowe konto użytkownika i na niego się zaloguj.
#3
0
Nie używam migawki, jakoś mnie wkurza. Robię sobie kopie zapasowe na dysku zewnętrznym.
Dobra, sytuacja jest częściowo opanowana. Przy logowaniu wybrałem "tradycyjne środowisko gnome" i po zalogowaniu mam wszystko, co prawda inne, ale wygląda na to, że jest ok. Muszę to jeszcze dokładnie sprawdzić. Widzę, jaki błąd zrobiłem. Po instalacji Cynamona podczas logowania miałem wybrać nowe środowisko, a ja, jak ten cymbał, myślałem, że samo się uruchomi. Teraz muszę zrobić porządek, tzn. zmusić Mate do pracy i ew, zainstalować Cynamona.

Dodano po pewnym czasie:
Udało się, Mate i Cinnamon działają. Wygląda, że wszystko jest w porządku. Na początku spanikowałem, ale potem zacząłem szukać po necie i dzięki tem przypomniałem sobie, że można wybrać środowisko przed logowaniem. Pewnie Gnome jest domyślnie zaimplementowane w Mincie, bo na pewno ja go nie instalowałem. Co ciekawe, nie mogłem w nim uruchomić ustawień systemu, ale udało się otworzyć przeglądarkę i doszkolić się z instalacji Mate i Cinnamona w terminalu. Teraz muszę tylko poczyścić system. Dziękuję za pomoc.
Zamykamy wątek.

Dodano po pewnym czasie:
W sumie jednak Cynamon się zbiesił i nie robi, ale mam to w pompie. I tak miałem w planach ponowną instalację.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości