Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
użycie padów pod wybrane gry
#1
0
witam,
mam takie pytanie,
mam 2xpady na usb, jak narazie można je tylko skonfigurować pod mari0,
mam pytanie czy jest jakiś sposób zadresowania padów zamiast klawiatury do wybranych gier ?
Odpowiedz
#2
0
(12-02-2022, 20:56)dominbd napisał(a): mam 2xpady na usb, jak narazie można je tylko skonfigurować pod mari0,
mam pytanie czy jest jakiś sposób zadresowania padów zamiast klawiatury do wybranych gier ?

Nie każda gra obsługuje pady. Dla przykładu: w Graveyard Keeper, lub w Wiedźminie 2 wystarczy podpiąć pada do komputera, żeby gra sama go wykryła* i można bezproblemowo z niego korzystać, z kolei w Neverwinter Nights, nie zadziała za żadne skarby. Po prostu, kupując gry musisz zwracać uwagę, czy dana gra obsługuje pada - na przykład na gog.com jest to wyraźnie zaznaczone.





*) Żeby pad w ogóle działał, musiałem doinstalować bibliotekę xboxdrv.
Życzyłbym sobie, by mnie otaczali
Ludzie otyli, przyczesani gładko,
Po których widać, że zdrowo śpią w nocy.
Spójrz na Kasjusza: chudy, jakby głodny;
Zbyt wiele myśli; tacy najgroźniejsi.



Odpowiedz
#3
0
dzięki za odpowiedź,
a czy nie ma opcji żeby za pomocą odpowiedniego oprogramowania zamapować odpowiednie klawisze klawiatury na przycisk i kółko od pada ?
Odpowiedz
#4
0
Nigdy tego nie próbowałem, nie mam też pewności czy takie oprogramowanie istnieje. Musiałbyś poszperać na Githubie, albo zainteresować się możliwościami, jakie daje wspomniany przeze mnie xboxdrv. Tu masz króciutki poradnik: https://www.noobslab.com/2014/08/configu...-your.html
Życzyłbym sobie, by mnie otaczali
Ludzie otyli, przyczesani gładko,
Po których widać, że zdrowo śpią w nocy.
Spójrz na Kasjusza: chudy, jakby głodny;
Zbyt wiele myśli; tacy najgroźniejsi.



Odpowiedz
#5
0
jeśli ktoś byłby zainteresowany - znalazłem rozwiąanie - działa na wszystkich grach - apka nazywa się qjoypad - mapuje się klawisze klawiatury nawet myszkę na podłączone pady - u mnie działa to fajnie.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości