Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Geda - Program do rysowania schematów elektrycznych. Brak w repozytoriach Mint 20.
#1
0
Witam Wszystkich serdecznie, dawno mnie tu nie było, a to świadczy tylko o jednym - Mint jest na tyle dobry, że nie wymaga zbyt częstej pomocy od innych Forumowiczów...
Dobra, to było tak specjalnie... Takie - lizusostwo...
Panowie i Panie - mam problem z programem gEDA, a ściślej - tylko z jego częścią składową, czyli z programem do rysowania schematów elektrycznych "Geda-schem".
Mam na twardysku zwykle dwa, czasem trzy systemy operacyjne. Obecnie mam: a) Minta 19.3, b) Minta 20.2 oraz c) Minta 20.3; wszystkie ze środowiskiem MATE. Na "starym" Mincie 19.3 mam zainstalowany w/w program (czyli "Geda-gschem") i korzystam z niego od lat. Ma i robi wszystko to co jest mi potrzebne w pracy, ale jakiś czas temu (może dwa lub trzy lata temu) - po jakiejś aktualizacji systemu (i kernela) program nagle zaczął się wyłączać w najmniej spodziewanych momentach; dla bezpieczeństwa - muszę po KAŻDEJ czynności wykonywać zapis pliku po to, by po "wyłączeniu się" programu wczytać ponownie plik i robić jego dalszą edycję.
Nie jest to dla mnie wielka upierdliwość (za przeproszeniem), przyzwyczaiłem się do tego, ręka już sama najeżdża kursorem na "zapisz", ale z racji tego, że systemem jest Mint 19.3 - postanowiłem przenieść się na Minta 20.3.
Tu mała dygresja - życie nauczyło mnie nie łączyć na komputerach zabawy z pracą. Dlatego mam ZAWSZE dwa systemy na twardysku: jeden - do zabawy, do zakupów, do rozrywki, i drugi - do pracy, do oficjalnego emajla, do służbowej korespondencji. W chwili obecnej tym "służbowym" jest Mint 19.3 - jego żywot skończy się niebawem (a przynajmniej najwcześniej z tych, które mam) i dlatego zainstalowałem nowy, trzeci system - Minta 20.3. Na niego przenoszę wszystkie swoje sprawy z "dziewiętnastki" - na razie wszystko szło dobrze.
Dzisiaj przyszła kolej na w/w Geda - i tu problem - w oficjalnym centrum oprogramowania dla Minta 20.3 NIE MA tego programu!!! Ale w oficjalnym centrum oprogramowania dla Minta 19.3 - on tam dalej JEST!!!

Nie jestem jakimś super-specem od Linuksa - jestem jego świadomym użytkownikiem (codziennym), ale pewne zagadnienia mnie przerastają. Jasne, że jakbym poszukał - to bym znalazł rozwiązanie, tak robiłem do tej pory... Ale teraz mam do wykonania pilnie 12 schematów na sobotę. Dam sobie radę na tym ciągle wyłączającym się programie na Mincie 19, ale dobrze było by zrobić nową instalację na nowym systemie i sprawdzić (przy okazji) gdzie tkwi przyczyna wyłączania się - w "dziewiętnastce" czy w programie "gEDA"?

Mój problem jest więc następujący - jak zainstalować w Mincie 20.3 program z repozytorium dla Minta 19.3?
#2
0
Wygląda na to, że developerzy Debiana (skąd Ubuntu/Mint czerpie paczki) porzucili ten program.
https://bugs.debian.org/cgi-bin/bugrepor...bug=975985 można doczytać, że powodem są liczne rozszerzenia pisane w pythonie 2, który został porzucony na rzecz 3.

Z poszukiwań wynika, że program ten ma swojego następcę https://github.com/lepton-eda/lepton-eda

Spróbuj może najpierw zainstalować tego lepton-eda (powinnien być w centrum oprogramowania), jeśli dobrze odczytuję informacje z githuba to zachowana jest kompatybilność z projektami geda.
Cytat:Compatibility with geda-gaf
Lepton EDA is backward compatible with its predecessor geda-gaf and supports the same file format for symbols and schematics. We are planning to support it in future since there are lots of symbols and schematics created using it. We cannot promise you to support any change in geda-gaf in future, though. It's up to you, our users, to point out what feature you would like to have in Lepton.

Jeśli chcesz próbować instalacji paczek z Minta 19.3 na Mincie 20.3 to próbowałbym to robić z użyciem programu apt-offline aby wygenerować listę potrzebnych paczek.
Nie analizuję tu czy jakieś zależności nie utrudnią lub nawet nie umożliwią tej operacji.
Na pewno migawka systemu przed tymi zabawami wysoce zalecana.

Ewentualnie można próbować kompilacji ze źródeł, podobno jest to możliwe na Ubuntu 20, który jest bazą dla Minta 20
https://ubuntuforums.org/showthread.php?...st13980591
#3
0
Serdeczne podziękowania za szybką reakcję.
Faktycznie - nie ma już gEDA... A szkoda - bo mimo tego, że ja korzystałem tylko z jednej jego funkcji (rysowanie schematów) - to pakiet był wielkim kombajnem dla elektroników. No nic...

Jest teraz "lepton-eda" i wydaje się, że jest to następca "gEDA" - przekopiowałem WSZYSTKIE swoje symbole i elementy - działają mi wszystkie moje pliki, wszystkie moje schematy (a przez lata mam tego dziesiątki...); wydruki z leptona są identyczne jak te z gschema.

No, ale - zawsze musi być ta łyżka dziegciu - inne są skróty klawiszowe!!! Lata przyzwyczajenia, że "VV" to maksymalizacja, a tu - bach, nie chodzi - teraz jest nowy skrót, czyli "VE". Wiem, że to kwestia przyzwyczajenia do nowego - albo zmiany ustawień. Najważniejsze, że nie porzucono tego programu. Nie po to rezygnowałem z Windy i Protela, aby nie móc schematów rysować w Linuksie.

A tak przy okazji - pytano mnie czemu nie pracuję na KiCADzie? Jest i na Linuksie i na Windzie. Odpowiadam - spróbujcie potem ten schemat przekonwertować do PDF'a i w takiej formie dostarczyć go Klientowi. Ciężko. A gEDA robiła to niejako "z marszu".

Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Teraz to już zdążę do soboty...
#4
0
Oznaczam wątek jako rozwiązany.
Zamykam wątek.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości