Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Brother MFC-5440CN skaner sieciowy nie działa po LAN
#8
0
Tak, jak napisałem wcześniej skaner ożył i jest gites
Cytat:Serio?
Sorki. Jest wybór przy sterownikach skanera.
Cytat:Weź zobacz, czy w prostym skanowaniu nie masz ustawionego jakiegoś dpi z kosmosu. Może dlatego skanuje tak wolno?
Właśnie wpadłem na ten sam pomysł, sprawdziłem preferencje w programie Proste Skanowanie, poprawiłem i skanuje już normalnie. Przy okazji przeglądnąłem obsługę xSane i mam teraz dwa fajne programy do skanowania, które można używać zamiennie.
Wszystkie pliki (nawiasem mówiąc jest ich 7, a nie 6) miałem ściągnięte do jednego katalogu na pulpicie, z którego uruchomiłem instalera.
Nie wiem, jak mam zainstalować jeszcze te ściągnięte wcześniej: Scanner Setting file (deb package) oraz PC-FAX driver (deb package).
PC-FAX driver sobie odpuszczę, ale wersja tego "udev rule", cokolwiek to jest to mam inną, niż ta ściągnięta ze strony Brothera.
Także jeszcze bym tylko prosił, jaką komendę mam wpisać w terminalu, żeby to zaktualizować.
AAAAA.... jeszcze niestety trzeba po wszystkim edytować dwa pliki, w których zmienia się rozmiar papieru na A4, bo na dzień dobry po instalacji sterowników ucina 2-3 linijki tekstu od góry, chociaż w ustawieniach drukarki w systemie mamy domyślnie ustawione formaty papieru na A4. Zrobiłem to wg instrukcji z filmu na youtube:

Dodatkowo u mnie te pliki były w innym miejscu - także takie kwiatki do końca.


Wiadomości w tym wątku
RE: Brother MFC-5440CN skaner sieciowy nie działa po LAN - przez Krzycho - 28-02-2022, 20:05

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości