Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Windows i Mint na osobnych dyskach, brak działania osobno
#1
0
Mam Windows 7 (w trybie Bios) na jednym dysku wewnętrznym, dodatkowo na drugim dysku zewnętrznym zainstalowałem Linux Mint 20.2 Xfce.


Problemem jest to że jak odłączę dysk zewnętrzny z Mintem to przy włączaniu komputera Windows się nie włącza, pokazuje się tylko jakieś info od Grub chyba i można wpisać jakieś komendy, brak jest wyboru systemu.
Przy ponownym uruchomieniu (Start > Uruchom ponownie)  Windows  z podłączonymi dwoma dyskami nie włącza się Grub, jest tylko ciemne tło.


Wiem że źle ulokowałem lokalizację Grub, ale jak to teraz naprawić żeby mieć Minta na zewnętrznym dysku i jak odłączę ten dysk to żeby Windows startował?
#2
1
Better response on post RE: Windows i Mint na osobnych dyskach, brak działania osobnoTrochę za mało informacji podałeś, ale strzelam, że najlepiej przywrócić Windowsowy bootloader (BCD) i potem do niego dodać wpis ładujący Minta.
#3
0
(31-03-2022, 12:54)dedito napisał(a): Trochę za mało informacji podałeś, ale strzelam, że najlepiej przywrócić Windowsowy bootloader (BCD) i potem do niego dodać wpis ładujący Minta.

Zgodnie z radą przywróciłem bootloadera Windowsa ale na skróty programem EasyBCD, efekt jest taki że dysk z Windowsem startuje samodzielnie a dodatkowo mam Minta pod przyciskiem bootowania i potem wybór systemu w Grub, właśnie tak chciałem to zrobić więc jest dobrze. Dziękuję.
#4
0
Oznaczam wątek jako rozwiązany.
Zamykam wątek.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości