Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mint na dysku wirtualnym
#1
0
Zadecydowałem rozpocząć przygodę z Linuxami. Wybrałem Minta. Zainstalowałem sobie go na wirtualnym i..... coś wybitnie jest do poprawy gdyż filmy na tubie mulą strasznie to raz. Nie instalowałem jeszcze steroników a tym bardziej nie wiem jak znaleźć sterowniki do mojego GF. System strasznie muli szczególnie w porównaniu do wersji wypalonej na pendrive która śmiga ale nie da się na niej nic na stałe zainstalować. Oczywiście gdy korzystam z pendrive to youtube śmiga normalnie. Poza tym gdy zgodnie z zaleceniami od razu po zainstalowaniu instaluję aktualizacje to później Mint mi się uruchamia ale od razu jest błąd i przechodzi w tryb "awaryjny".

Oglądam dużo filmików i wszędzie chwalą jak to wszystko łatwiutko idzie a u mnie "błąd" a poza tym nie umiem zainstalować sterników do mojej grafy i Mint chodzi.... nieładnie

Co muszę poprawić?
Odpowiedz
#2
0
Na początek wyjaśnij nam co się konkretnie kryje pod stwierdzeniem "dysk wirtualny", "wirtualny".
Nie wiem jak się ma wydajność filmów YT na maszynie wirtualnej, ale raczej nie można oczekiwać tej samej wydajności co przy normalnej instalacji.
Odpowiedz
#3
0
(22-04-2019, 19:53)dedito napisał(a): Na początek wyjaśnij nam co się konkretnie kryje pod stwierdzeniem "dysk wirtualny", "wirtualny".
Nie wiem jak się ma wydajność filmów YT na maszynie wirtualnej, ale raczej nie można oczekiwać tej samej wydajności co przy normalnej instalacji.

Użyłem programu "Oracle VM Virtual Box" do stworzenia dysku wirtualnego tak jak zalecają ludzie na Tubie. No i udało się. Działa ale muli... Nawet jak przydzieliłem 2GB Ramu. No i parę programów można śmiało zainstalować. Jest opcja gdy zaktualizować sterowniki i tak zrobiłem. Muli dalej. Szukałem informacji jak zainstalować sterownik do mojej karty graficznej choć nie wiem czy się zainstalować bo grafika ekranu nadal muli . DODATKOWO gdy zgodnie z zaleceniem dokonałem aktualizacji oprogramowania Minta no i po restarcie wyskakuje błąd i przechodzi w tryb awaryjny.

Zanim usunę sobie "okienka 7" to chcę wypróbować Minta ale póki co trochę się zniechęciłem....
Odpowiedz
#4
0
W przypadku VBox'a i goszczonych w nim systemów Linux, sprzętowa akceleracja video nie jest wspierana (wspierane są tylko systemy Windows https://www.virtualbox.org/manual/ch04.html#guestadd-2d )
[Obrazek: 1b1kanD.png]
Możesz próbować podrasować ustawienia, ale jak pisałem, nie oczekuj tej samej wydajności:
- instalując w Mincie VirtualBox Guest Additions (powinno być na pulpicie) https://www.virtualbox.org/manual/ch04.h...ions-linux
- zwiększając liczbę dostępnych rdzeni CPU dla Minta, poprzez ustawienia maszyny wirtualnej w zakładce system/procesor.
- załączając akcelerację 3D (istotne w przypadku Cinnamona).
Jak na razie tyle mi przychodzi do głowy.
Odpowiedz
#5
0
Youtuberzy to jacyś guru informatyki?

Ja zalecam korzystanie z VMware Workstation Player'a Wink Dużo przyjemniejszy na co dzień. Niestety nie działa na mocno starych komputerach .

Cytat:Systems using Processors (CPUs) launched in 2011 or later are supported, except for the following:
  • Intel Atom processors based on the 2011 Bonnell micro-architecture. For example, Atom Z670/Z650 and Atom N570.

  • Systems using Intel Atom processors based on the 2012 Saltwell micro-architecture. For example, Atom S1200, Atom D2700/D2500, and Atom N2800/N2600.

  • Systems using AMD processors based on the Llano and Bobcat micro-architectures. For example, code-named Hondo, Ontario, Zacate, and Llano.
The following systems are also supported: Systems using Intel processors based on the 2010 Westmere micro-architecture. For example, Xeon 5600, Xeon 3600, Core i7-970, Core i7-980, and Core i7-990.
https://docs.vmware.com/en/VMware-Workst...notes.html
Odpowiedz
#6
0
Dla autora istotne jest w tym przypadku, czy VMware Workstation Player wspiera akcelerację sprzętową video.
Odpowiedz
#7
0
Wiecie co.... uprzedzali, że społeczność "Linuxa" jest uprzejma i pomocna ale nie mogłem uwierzyć.....Miła odmiana pisząc tutaj wśród Was :-)
Odpowiedz
#8
0
Do czasu, do czasu, jak już wejdziesz w tą sektę to szybko z niej nie wyjdziesz Wink
Odpowiedz
#9
0
(22-04-2019, 20:41)dedito napisał(a): Dla autora istotne jest w tym przypadku, czy VMware Workstation Player wspiera akcelerację sprzętową video.

Teraz nie odpowiem ci czy działa to jak należy bo nie pamiętam co ustawić trzeba, yahoob3 korzysta z tego nadal. Ja od kilku miesięcy nie uruchamiałem żadnej maszyny wirtualnej. Ostatnio korzystałem VBox'a to tak dobrze nie banglało. Czyli to samo problem z akceleracją itd.
Odpowiedz
#10
0
Mój lap ma już 7 lat ale ma i5, 4GB Ramu, GF GT 635M 2GB także nie jest takim staruszkiem... chyba :-) Przy okazji chcę wypróbować tego "Vine" i popróbować czy jakiś NFS pójdzie :-)



(22-04-2019, 20:35)ciastek1981 napisał(a): Youtuberzy to jacyś guru informatyki?

Ja zalecam korzystanie z VMware Workstation Player'a Wink Dużo przyjemniejszy na co dzień. Niestety nie działa na mocno starych komputerach .

Cytat:Systems using Processors (CPUs) launched in 2011 or later are supported, except for the following:
  • Intel Atom processors based on the 2011 Bonnell micro-architecture. For example, Atom Z670/Z650 and Atom N570.

  • Systems using Intel Atom processors based on the 2012 Saltwell micro-architecture. For example, Atom S1200, Atom D2700/D2500, and Atom N2800/N2600.

  • Systems using AMD processors based on the Llano and Bobcat micro-architectures. For example, code-named Hondo, Ontario, Zacate, and Llano.
The following systems are also supported: Systems using Intel processors based on the 2010 Westmere micro-architecture. For example, Xeon 5600, Xeon 3600, Core i7-970, Core i7-980, and Core i7-990.
https://docs.vmware.com/en/VMware-Workst...notes.html
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości