Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane WIndows 10 na SSD, Linux Mint na Hdd
#1
0
Witam na moim PC, na dysku SSD mam kilkuletnią 10tkę i nie chce jej odinstalowywać, kupiłem sobie drugi dysk Hdd pod minta, zainstalowałem go tam, super system, mam na starym lapku. Niestety w Grubie nie widzi mi Windowsa. Mam tam Jedynie Tego Ubuntu. Nie chcę wchodzić za każdym razem przez F8 i pytanie czy jest tego jakieś proste i szybkie rozwiązanie. Juz nawet próbowałem do tego windowsowego pokombinować a okazuje się że nie mam nawet tego dysku b z systemem i plikiem efi. Pytanie czy da się to jakoś prosto ogarnąć przez linuxowy Grub?
#2
0
Wygląda na to, że instalowałeś Minta w trybie BIOS, a zapewne Windows 10 jest zainstalowany w trybie UEFI.
Być może BCD Windowsa obsłuży ładowanie tak zainstalowanego systemu (zainteresuj się bcdedit)
Ewentualnie zainstaluj Minta w trybie UEFI wtedy Grub zainstaluj na dysku z Mintem (żeby nie mieszać na dysku z Windowsem) i powinien wykryć Windowsa.

"Niestety w Grubie nie widzi mi Windowsa. Mam tam Jedynie Tego Ubuntu."
Deszyfrant potrzebny. Tam jest trzeci system?
#3
0
(11-04-2022, 22:12)dedito napisał(a): Wygląda na to, że instalowałeś Minta w trybie BIOS, a zapewne Windows 10 jest zainstalowany w trybie UEFI.
Być może BCD Windowsa obsłuży ładowanie tak zainstalowanego systemu (zainteresuj się bcdedit)
Ewentualnie zainstaluj Minta w trybie UEFI wtedy Grub zainstaluj na dysku z Mintem (żeby nie mieszać na dysku z Windowsem) i powinien wykryć Windowsa.
wszedłem w bios i mam właśnie minta w trybie uefi a dysk z zainstalowanym windowsem w trybie bios. Czy aby Grub minta wykrył windowsa to wystarczy jedynie zmiana trybu uruchamiania windowsa na uefi?
#4
0
Wrzuć wynik skryptu Bootinfoscript.
Kod:
sudo apt install boot-info-script
Kod:
sudo bootinfoscript
#5
1
Better response on post RE: WIndows 10 na SSD, Linux Mint na Hdd
(11-04-2022, 23:51)Kolakow napisał(a): Czy aby Grub minta wykrył windowsa to wystarczy jedynie zmiana trybu uruchamiania windowsa na uefi?

Trzeba ponownie zainstalować cały system. W tym przypadku najłatwiejsza będzie ponowna instalacja Minta w trybie Legacy/BIOS.
#6
Photo 
0
#7
0
W tej konfiguracji możesz tylko żonglować bootloaderami. Jeśli chcesz mieć wszystko w GRUBie - @Magnus podał rozwiązanie - reinstalacja Minta w trybie Legacy/BIOS, czyli tak samo jak Windows.
#8
0
Zainstalowałem ponownie Minta w trybie legacy i od razu mam do wyboru Windows 10 i Mint. Chciałem tego uniknąć ale więcej zajęło czytanie co zrobić niż ta cała reinstalacja, dzięki w każdym razie Smile
#9
0
Oznaczam wątek jako rozwiązany.
Zamykam wątek.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości