Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
powiększenie bazy oprogramowania?
#11
0
(15-04-2022, 21:18)dedito napisał(a): O tym właśnie piszę, przykład:
Cytat:Multiverse - Software restricted by copyright or legal issues.
Universe - Community-maintained free and open-source software.
to nie jest jeden program.
dobra ogarnąłem....... w końcu Smile dzięki za pomoc

Dodano po pewnym czasie:
(16-04-2022, 00:12)azn napisał(a):
(15-04-2022, 23:03)gerwazy87 napisał(a): Nie kumam tego, niby dodałem repozytoria universe i multiuniverse ale totalnie nic to nie dało. Ani nie ma Brave ani clipgrab w menedzerze
Dobra jestem tu nowy i w sumie nie zależy mi żeby wylecieć od razu ale czy ty masz po kolei w głowie? Chłop ci czarno na białym napisał jak się dodaje - to sobie poszukaj i dodaj takie jakie tobie potrzeba.

A jak ci się Manjaro tak podoba to śmigaj na Manjaro, z hipsterskim rolling release, który jest w swoim założeniu tak nieodpowiedzialnym sposobem maintain'owania dystrybucji, że głowa mała.

Weź w ogóle podziękuj koledze, że ma do ciebie tyle cierpliwości; masz więcej szczęścia niż na to zasługujesz.
A ty sobie tu siedź ty zwariowany wariacie !
#12
0
(16-04-2022, 00:58)gerwazy87 napisał(a): A ty sobie tu siedź ty zwariowany wariacie !
A danke danke Wink , nie żebym był jakoś celowo ryjem - ale zastanów się o co pytasz. Odpowiedź dostałeś i Manjaro to Manjaro tamto. Serio o ile pamiętam moją przygodę z Manjaro to WINE w stable był w takiej samej wersji jak deweloperska, gdzie nawet na stronie były to różne wersje - paczki z oficjalnych repo; szybko podziękowałem takiemu pokazowi profesjonalizmu tego distro Big Grin
#13
0
(15-04-2022, 23:03)gerwazy87 napisał(a): Nie kumam tego, niby dodałem repozytoria universe i multiuniverse ale totalnie nic to nie dało. Ani nie ma Brave ani clipgrab w menedzerze

Po dodaniu trzeba jeszcze odświeżyć bazę pakietów, czyli sudo update lub w menadżerze oprogramowania kliknąć odpowiedni przycisk.
Czy dany prgram się tam znajduje, możesz sprawdzić na stronie tych repozytorii.
https://packages.ubuntu.com/
Akurat ani brave ani clipgrab tam nie ma.
Ubuntu jak i chyba każda inna dystrybucja Gnu/Linux ma jakąś politykę w temacie bazy oprogramowania i widać te programy nie spełniały tej polityki lub po prostu nie ma chętnych na budowanie paczek dla Ubuntu w remach repozytoriów oficjalnych.
Wtedy warto poszukać w PPA lub lepiej poszukać na stronie producenta.

Można też posiłkować się flatpakami, snapami, appimage, ale ja akurat nie przepadam za taką formą dystrybucji oprogramowania.
#14
0
(16-04-2022, 08:16)dedito napisał(a): Można też posiłkować się flatpakami, snapami, appimage, ale ja akurat nie przepadam za taką formą dystrybucji oprogramowania.
Widzę ktoś normalny, takie czasy - masa nowych userów lecących na unixporn i inne mody, którzy mają w tyle na czym system działa i zainstalują wszystko i każdym możliwym sposobem aby tylko było. Niewiele osób już dokonuje jakiegoś wyboru jak wrzuca soft na swoje maszyny.
#15
0
Ok do zamkniecia


Skocz do:
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości