Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fluxbox 1.3.7 - kompilacja bez window tabbing'u?
#1
0
Dobra to rzucam pewnego rodzaju zagwozdkę dla forumowiczów. Zakładam, że jacyś zagorzali fluksboksowcy się tutaj jednak znajdą(poza mną oczywiście).

Sprawa wygląda tak, jako, że sam kompiluję Fluksa bo też chcę go odchudzić i wywalić rzeczy z których nie korzystam, chętnie niewkompilowywałbym window tabbing'u. ./configure nie daje nam takiej opcji do wyboru. I tutaj, czy ktoś śledzi może rozwód tego projektu nieco dokładniej i wie np. w której wersji wprowadzono tę funkcję i byłby w stanie skonstruować diffa albo spotkał się może z jakąś ciekawą łatką dotyczącą tej funkcji coby prześledzić jak się jej pozbyć?

Domyślam się, że to już większe grzebanie i pewnie podpytam swego czasu na stricte fluksiarskich grupach; ale jako, że zapytać nie zaszkodzi może ktoś będzie miał pomysł w tej kwestii.
Odpowiedz
#2
0
Projekt fluxbox jest właściwie martwy od 7 lat, większość aktualnych zmian to jakieś pudrowanie trupa, zresztą jak u innych wm.

Niewkompilowywanie takich elementów to było dobre w czasach 266 MHz i 32 MB ramu. Aktualnie pralki mają mocniejsze podzespoły. Także podejście oszczędzaj ram gdziekolwiek jesteś jest bez sensu.
[Obrazek: userbar.png]
Prowadzę to forum od roku 2007. Przez ten czas projekt minta bardzo negatywnie się zmienił, stąd mogą w moich postach być opinie z którymi można się nie zgadzać.
Odpowiedz
#3
0
(21-05-2022, 21:41)mati75 napisał(a): Projekt fluxbox jest właściwie martwy od 7 lat, większość aktualnych zmian to jakieś pudrowanie trupa, zresztą jak u innych wm.

Niewkompilowywanie takich elementów to było dobre w czasach 266 MHz i 32 MB ramu. Aktualnie pralki mają mocniejsze podzespoły. Także podejście oszczędzaj ram gdziekolwiek jesteś jest bez sensu.

Sorry że to wskrzeszam ale dopiero się zalogowałem po długim czasie. Ty tak serio? Bo mi się wierzyć nie chcę, że ktoś ma takie podejście. Ludzie z jakiegoś powodu na kozackich kompach korzystają np. z dwm żeby oszczęsdzać zasoby - może to kwestia podejścia ale twoja odpowiedź raz, że nic nie wnosi to jeszcze jest serio niedojrzała. No ale, cóż.

A co do fluksa - to nie jest martwy projekt, tylko feature complete - jeśli wiesz co to znaczy dla projektu open source.
Odpowiedz
#4
0
Czy po tym czasie od założenia wątku wiesz coś więcej w temacie kompilacji bez window tabbing'u?
Odpowiedz
#5
0
Możesz wpisać mój nick + fluxbox w google i znajdziesz o tym wm, moje artykuły sprzed 15 lat. Dalej chcesz dyskutować?
[Obrazek: userbar.png]
Prowadzę to forum od roku 2007. Przez ten czas projekt minta bardzo negatywnie się zmienił, stąd mogą w moich postach być opinie z którymi można się nie zgadzać.
Odpowiedz
#6
0
(18-02-2024, 20:56)dedito napisał(a): Czy po tym czasie od założenia wątku wiesz coś więcej w temacie kompilacji bez window tabbing'u?

Siemka, o ile wiem nie ma takiej możliwości bez samodzielnej ingerencji w źródła i bawieniu się tym.

(18-02-2024, 21:22)mati75 napisał(a): Możesz wpisać mój nick + fluxbox w google i znajdziesz o tym wm, moje artykuły sprzed 15 lat. Dalej chcesz dyskutować?

Nie, nie chcę dyskutować bo widzę że masz ego wystrzelone w kosmos człowieku - ale to twoja sprawa. Nawet jakbyś pisał artykuły pijąc pierwsze mleko nie zmienia to faktu że podejście do tematu masz całkowicie bez sensu moim zdaniem. Niech sobie i ktoś chce oszczędzić 1kb ramu - jeśli wiesz jak można to zrobić - napisz. Jeśli nie, daruj sobie swoje "to nie ma sensu bo ja tak uważam".
EDIT: I serio tak patrzę na twoją stronę www(kozacka) i ogólnie widzę, że czaisz temat - tym bardziej pisać, że flux to martwy projekt to totalny wstyd w takim razie. Byłbyś jakimś leszczem to jeszcze - ale to widzę po prostu jak pisałem - wywalone ego - które podpowiada ci pewnie, że czego byś nie napisał będzie mądre. No cóż, tak nie jest.
Odpowiedz
#7
0
Wszedłeś na to forum tylko po to żeby reklamować swój serwer discord. Super, bardzo doceniamy. Oczywiście zachowujesz się jak typowy fanatyk systemów z pingwinem, żadnej merytorycznej dyskusji tylko atak.

Doucz się i widzimy się za 30 dni.
[Obrazek: userbar.png]
Prowadzę to forum od roku 2007. Przez ten czas projekt minta bardzo negatywnie się zmienił, stąd mogą w moich postach być opinie z którymi można się nie zgadzać.
Odpowiedz
#8
0
Kolego, ty się dobrze czujesz? Żeby reklamować serwer który mam od jakichś 2-3 lat? Dlatego piszę u was posta na miesiąc może rzadziej? Jednej osobie też pomogłem, może po to wszedłem. Nie no żal.

Ale dam sobie spokój z tym forum bo widzę, że powiedzenie panu ekspertowi że odleciał jest tutaj niebezpieczne.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości