Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Cinnamon - Kursor na złym monitorze po instalacji
#1
0
Witam,

czy ktoś może spotkał się z problemem (i posiada rozwiązanie) dla problemu wyświetlania kursora myszy na złym monitorze po instalacji
Mint 20.3 - chodzi o to, że przy kliknięciu myszą na jednym ekranie reakcja następuje na drugim (np. kliknięcie prawym przyciskiem myszy
na lewym ekranie powoduje otwarcie menu kontekstowego na drugim ekranie, nie sposób kliknąć na nic co graficznie wyświetla się na złym
wyświetlaczu).

Szczegóły problemu:
System Mint 20.3 "Una" Cinnamon Edition,
Karta graficzna Nvidia GeForce GTX 1650,
monitory: iiyama ProLite XB3270Q połączone za pomocą 2 x hdmi z kartą.

(próbowałem zmieniać kolejnością HDMI monitorów na wyjściach karty, ale
po uruchomieniu na nowo systemu, tylko położenie panelu dolnego uległo
zmianie a problem pozostał).

Byłbym wdzięczny za informację jak to można zrobić z poziomu terminala
(bo graficznie system jest niemożliwy do użytkowania przez to złe wyświetlanie
kursora myszy).

Jeżeli wystawiłem pytanie w złym miejscu proszę o wyrozumiałość (w tematyce Minta
jestem świeży ...)
#2
1
Better response on post RE: Kursor na złym monitorze po instalacjiWrzuć wynik polecenia xrandr
#3
0
(28-04-2022, 11:49)dedito napisał(a): Wrzuć wynik polecenia xrandr
O dziękuję, nie miałem pojęcia o istnieniu tego polecenia (chociaż z godzinę dobrą próbowałem szukać rozwiązania, ale na treść, którą wpisywałem w wyszukiwarce nic sensownego nie znalazłem) ... głównie w VPS siedziałem do tej pory a w graficznych dystrybucjach (migruję się z Ubuntu na Mint) nie miałem do tej pory tego typu problemów. 

W każdym razie polecenie rozwiązało problem, w moim przypadku przesyłam zrzut (już z Minta Smile ) jak użyłem:

[Obrazek: 8v51iStl.jpg]

jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
#4
0
Samo wpisanie xrandr rozwiązało problem? Ciekawe Smile
Raczej to pierwsze polecenie, które wpisałeś.

BTW Wyniki poleceń wrzucamy na forum w formie tekstowej w znaczniki CODE (przepis w mojej sygnaturze).
#5
0
(28-04-2022, 12:23)yahoob3 napisał(a): Samo wpisanie xrandr rozwiązało problem? Ciekawe Smile
Raczej to pierwsze polecenie, które wpisałeś.

BTW Wyniki poleceń wrzucamy na forum w formie tekstowej w znaczniki CODE (przepis w mojej sygnaturze).

Jasne, jeszcze raz sorki, jak coś źle robię, ale jak pisałem jestem świeży na tym forum ... 
Ale widzę, że świetny feedback macie, ledwo wpisałem pytanie już mam odpowiedź - dzięki wielkie Smile.

Tak, żeby być precyzyjnym wpisanie pierwszego polecenia rozwiązało problem (ale w zasadzie sama znajomość
że ono istnieje jest wystarczająca, bo dokumentację można już znaleźć na Internecie), przesyłam rozwiązanie
w formacie kodu:
Kod:
xrandr --output HDMI-0 --left-of HDMI-1

drugie wydanie polecenia samego wydałem, żeby ewentualnie inni mogli zobaczyć jaka konfiguracja (w tym nazwy) tych ekranów były ... (bo jak ktoś będzie miał przez Display Port przykładowo monitory podłączone, to pewnie te nazwy będą inne ...).
#6
0
No i super Smile Witamy na pokładzie.
Oznaczam wątek jako rozwiązany.
Zamykam wątek.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości