Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mint live - nośnik rozruchowy - kontynuacja zamknietego watku
#14
0
Z uwagi na zamknięty wątek w którym poddałem się , proszę administracje forum o jego otwarcie z uwagi na to iż chcę  rozwiązać mój problem .
Zgodnie z zaleceniem  w jednym z postów, po pierwsze muszę utworzyć  Mint live  - czyli jak rozumiem rozruchowy nośnik USB .
Pytania w związku z tym :
Na stronie etcher  mam do wyboru :
download  for windows
download for linux
umieszczam usb  (  16 GB) w komputerze  z win 10  i wtedy pobieram   dla linux  czy windows ? - mając na uwadze to iż  chcę docelowo wyczyścić system  linux mint   - na laptopie  dell inspiron 1300   .
Zgodnie z tą  instrukcją zamieszczoną tu na forum -  poniżej , pobierane programy ( dla win 10 czy linux instalują się u mnie na  dysku komputera  a nie na  usb .
Co robię źle ?
Proszę o wyjaśnienie  .





Utworzenie rozruchowego nośnika USB

Napęd USB (pendrive), który nie powinien być mniejszy niż 4 GB, zostanie w tym procesie sformatowany, co oznacza że wszystko co się na nim znajduje będzie usunięte.
Do jego utworzenia użyjemy programu >> Etcher który pobieramy i uruchamiamy.


Klikamy na "Flash from file" i wybieramy plik ISO. Klikamy na "Select target" i wybieramy napęd USB. Klikamy "Flash!". Po kilku minutach nośnik rozruchowy będzie gotowy.


Wiadomości w tym wątku
Mint live - nośnik rozruchowy - kontynuacja zamknietego watku - przez amator1 - 22-05-2022, 17:15

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości