Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zmiana rozmiaru elementów Cinnamon
#1
0
Czołem wszystkim.

Niedawno przesiadłem się z Minta 20.03 na LMDE5 i zacząłem grzebać nieco więcej w ustawieniach dostosowując wygląd pod siebie.

Posiadam monitor 4K i żeby wszystko mieć czytelne ustawiłem skalę interfejsu na podwójną w ustawieniach ekranu.
Wcześniej na Mint 20.03 skalę miałem ustawioną na normalną i bawiłem się skalowaniem w poszczególnych aplikacjach, ale ne do końca się to spisywało.

Generalnie wszystko jest całkiem ok, ale drażni mnie torchę "przerośniety" rozmiar przycisku zamykania okna, kursor myszki, który np w blenderze zemienia rozmiar gdy łapię za krawędź żeby zmienić rozmiar jakiegoś panelu.

Zmieniłem już romiary czcionek w pasku tytułu okna, ustawiłem skalowanie w Blenderze, zmieniłem rozmiar kursora w ustawieniach myszy i panelu dotykowego.
Czy jest możliwość, żeby indywidualnie dostosować rozmiary wspomnianych elementów oraz innych?
Czy ewentualnie trzeba jakoś grzebać w stylach motrywu?

Obecnie mam ustawiony motyw Mint-Y-Dark i kursor Adwaita.
Odpowiedz
#2
0
Rozmiar przycisków okna (minimalizacja, okno/max./zamykanie) ustawiony jest na sztywno. Spróbuj innej dekoracji okna. Może w "dconf" coś można? Zobaczę wieczorem (w miarę możliwości). Dam znać.
Odpowiedz
#3
0
(15-07-2022, 10:07)yahoob3 napisał(a): Rozmiar przycisków okna (minimalizacja, okno/max./zamykanie) ustawiony jest na sztywno. Spróbuj innej dekoracji okna. Może w "dconf" coś można? Zobaczę wieczorem (w miarę możliwości). Dam znać.

Hmm no to chyba będę musiał poznać metody tworzenia motywów Wink
Dzięki serdeczne. Smile
Odpowiedz


Skocz do:
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości