Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Błąd uruchamiania Linux Mint
#1
0
Po instalacji Linux Mini 21 nie uruchamia się laptop , NON-SYSTEM DISK ERROR
Jedyny system to Linux Mint.

Instalacja była automatyczna wraz z partycjonowaniem i kicha.

Dużo razy już instalowała różne dystrybucje Linuxa ale teraz to katastrofa, siedzę już tydzień nad tym i nic.
Odpowiedz
#2
0
Jest sporo na ten temat w internecie, opisz co próbowałeś.
Jeżeli uruchamia się pendrive z Mintem Live to podaj informacje o konfiguracji sprzętowej według zasad forum.
Odpowiedz
#3
0
Laptop HP Probook 4515s AMD Turion II Dual-Core 2200 MHZ , 2 mb ram ,

Dysk usb instalacyjny tworzony za pomocą unetbootin oraz universal usb Installer.
Metody instalacji automatyczne oraz z partycjami
Live usb hula i nic się nie dzieje.
Odpowiedz
#4
0
Sprawdź w jakim trybie działa BIOS: UEFI czy LEGACY/CSM. Zmień tryb i powtórz instalację automatyczną.

Przeczytaj zasady forum.
Odpowiedz
#5
0
[Obrazek: Ph7mcnAl.jpg][Obrazek: BX6EFMOl.jpg]

Dodano po pewnym czasie:
Bios oraz parted , nadal Linux Mint się nie uruchamia , nowy dysk sąd 128 gb instalacja w automacie i nie uruchamia się z dysku.

Dodano po pewnym czasie:
[Obrazek: mKwxBKKl.jpg][Obrazek: j8HXJwTl.jpg]

Próba startu Linux Minta po instalacji takie ekrany
Odpowiedz
#6
0
Możesz nie pisać tematów wołami? Bez przesady.

To raz, fajnie jakbys odniosl sie do wszystkiego co ci tutaj napisali. No i mysle ze te 2mbMB ramu jak sam napisales moze byc problemem Big Grin

Dedito: Mógłbyś pisać poprawnie jednostki? Big Grin
Odpowiedz
#7
0
Na moje krzywe oko, nadal masz układ partycji trybu EFI... gdzieś popełniasz błąd przy instalacji systemu.
Partycje w trybie LEGACY wyglądają inaczej. Jak nie zapomnę, wieczorem wrzucę wynik sudo parted -l od siebie. Też mam ten nowoczesny BIOS, ale ustawiony w tryb LEGACY.
Odpowiedz
#8
0
pozwole się wtrącić. mam u siebie EFI aktywne nie żaden tryb legacy. Gdy robie partycje przy instalacji to w trybie recznym robie partycje np 512MB z punktem montowania EFI a nie SWAP i potem resztę partycji. wydaje mi się że instalator źle zrobił partycje u ciebie

sda1 system plików fat32 punkt montowania /boot/efi flagi boot,esp
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości