Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Discord Linux Mint Polska
#1
Heart 
0
Cześć. Czy istnieje polska społeczność linux minta na discordzie? Jeśli tak, to mógłby ktoś rzucić linkiem? Jeśli nie to ekipa forum ma w planach taki zrobić? To duże ułatwienie, mało osób na forach siedzi, mało kto lubi. Szybciej jest uzyskać pomoc na discordzie.
Odpowiedz
#2
0
Nie istnieje.
Jest to co w nagłówku forum + jeszcze kanał na FB.
Nie rozumiem dlaczego discord miałby być szybszy.
Odpowiedz
#3
0
(14-09-2022, 17:06)dedito napisał(a): Nie istnieje.
Jest to co w nagłówku forum + jeszcze kanał na FB.
Nie rozumiem dlaczego discord miałby być szybszy.
Na telegramie nie da się robić działów, jest jeden wielki chat z którego robi się śmietnik. Discord to dla mnie tak jakby żywe forum. Można tekstowo jak i głosowo grupowo rozmawiać. Dzisiaj "prawie" wszyscy go używają. Fajnie by było gdyby administracja założyła temat a w nim ankietę czy społeczność chciałaby takiego discorda, na pewno są osoby które by bardzo chciały np. ja Smile
Odpowiedz
#4
0
No ankietę można zrobić, tylko czy znajdą się potem osoby, które zechcą pomagać na takim kanale ... dodaję ankietę.
Odpowiedz
#5
0
(14-09-2022, 17:13)dedito napisał(a): No ankietę można zrobić, tylko czy znajdą się potem osoby, które zechcą pomagać na takim kanale ... dodaję ankietę.
Jeśli jest taka możliwość to jestem za założeniem takiej ankiety. Ja mogę pomagać, tylko że nie siedzę dzień i noc na komputerze i sądzę też, że discord równie dobrze mógłby reklamować forum aktualnie na którym piszemy jak i irc z telegramem. Takie wzajemne reklamowanie.
Odpowiedz
#6
0
Nie jestem pewien, że takie coś ma sens - nie każdy ma discorda (nie jest preinstalowany/prekonfigurowany przy instalce). Zresztą jaki % użytkowników wie, że w standardowej instalce Xfce (nie wiem jak w innych) jest HexChat z automatycznym połączeniem na IRC Minta, gdzie zawsze da się coś na szybko dowiedzieć, a w razie niejasności zawsze można wrzucić google translate Wink .
Dodatkowo inna sprawa -> czy nie spowoduje to, że będziesz musiał szukać i na forum i na tym discordzie?
Kolejna sprawa - czy ma to sens dla tak wielkiej rzeszy użytkowników -> discord ogólny minta ma teraz ok. 4000 członków, a jest na cały świat, nasz polski miałby ilu? 40? To chyba mija się z celem.
Nie wiem jak wygląda współpraca (szczególnie po ostatnich spięciach odnośnie snapa), ale jeśli już coś takiego robić, to najlepszy byłby wspólny serwer roboczo nazwany ".deb", bo tak naprawdę większość poruszanych tematów nie wynika z apek minta, ale z "bazy", tj. debiana (dla LMDE) i debiana+Ubuntu (dla Minta) albo nawet i z samych założeń Unix.
Kernel: 6.2.0-32-generic x86_64 Desktop: Xfce 4.18.1 Distro: Linux Mint 21.2 Victoria base: Ubuntu 22.04 jammy
Odpowiedz
#7
0
hej-cześć

Zacząłem od ankiety, więc pozwolę sobie na komentarz (to mój pierwszy wpis na forum).

Zagłosowałem na 'nie', ponieważ... mam discorda ;) Jakiś czas temu zostałem 'zmuszony' na przesiadkę z teamSpeak. Pamiętajac, że oba są nie open-source, to discord - jak dla mnie, 'jest bardziej poj.any niż lato z radiem' ;) Discord, podobnie jak teamSpeak, nadaje się do małych i zamkniętych grup, i przede wszystkim do rozmów głosowych. To kolejny moloch typu 'cenzura', 'inwigilacja' itd. Moim zdaniem zupełnie nieporęczny. Owszem, można nazakładać pokoi, ale musiałyby one być jak tematy na forum - w przeciwnym wypadku i tak zostaną 'zasypane'.

Forum (+feedBro +telegramPowiadomienia) do spokojnej, merytorycznej i poukładanej 'rozmowy', a IRC (hexchat jest na gotowo) do szybkiego pogadania. Rozmowy głosowe? Hmmm nie czuję tego... no bo oprócz rozmów głosowych, to ja nie widzę w discordzie nic 'wartego' jego używania.

Podkreślając, że to tylko moje zdanie -

-pozdro
sr-ol
Odpowiedz
#8
0
Odpowiedz
#9
0
Moim zdaniem pomysł całkowicie bez sensu. Sam posiadam serwer discorda od chyba ponad dwóch lat - akurat średnio popularny ale Discord generalnie wkurza. Jeśli chodzi o bazę wiedzy na pewno nie zastapi forum - może i fora nie są już tak popularne ale zjadają discorda na śniadanie. Coraz więcej pierdół jakię naklejki sraklejki. Oraz głupowate ograniczenia bez wykupienia Nitro jak długość wiadomości czy wielkość załącznika.

Ja mam serwer bo jest tam całkiem spoko ekipa którą lubię ale generalnie jest u mnie cicho. I nie wiem jak miałoby wyglądać szukanie rozwiazanych problemów aby było wygodniejsze niż na forum. Moim zdaniem zupełnie niepotrzebny wysiłek. Apka pewnie max za 2 lata zostanie zastąpiona przez coś innego.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości