Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lvm2 (GUI dlaczego brak w Mint?) Zmiana rozmiaru?
#1
0
Pytanie też ważne,ale do sedna..drugiego członu.Jest potrzeba partycji SWAP jednak,mimo posiadanych 4 GB ram,nie wiem nie znam się może te ram zbyt wolne(mój Arhaik jakiś HP z ok 2020 roku),laptop się fryzurę spóźnione reakcje na kliknięcia(oczywiście może wina teship bo aktywny).Ale tak miałem kiedyś i przeformatowalem że SWAP i przeszło,ale że skakałem po distrach jakaś utworzyła mi domyślnie bez SWAP a ja widocznie zarośla,nie zwracałem uwagi bo Fedora chyba to była dobrze chodziła,ale postanowiłem wypróbować najnowszego konta 21 no i się zaczęło...

Rozkład partycji mam standardowy w miarę root(btrs),home (tylko lvm2 nie obok siebie, druga końcowa partycja ok 10 GB),to właśnie ja chcę ok 3-4 gb od tylca przyciąć,żeby było miejsce na swapa na samym.koncu dysku.Home tworzą w lvm2 dwie partycje.

Jak to najzgrabniej rozegrać,najlepsze byłoby GUI,ale te co Mint forum angielski oferuje nie chce się zainstalować pisze,że nie może dodać prywatne ppa i że ta wersja jest starsza i niezgodna..Chyba pozostaje tylko tekstowy albo ona distro na Fedorę lub opnsuse (ten drugi pamiętam że to posiadał w out of box kiedyś wersja 10.2 jeśli nic nie zmienili to pewno jest)

Chce poprostu utworzyć tego SWAP na zmniejszonej miejsce,dopisać co trzeba w fstab i już.Jak do tego podejsć?
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości