Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Grub rescue
#1
0
Na wirtualnej maszynie mam Linuxa Minta, który jest aktualizowany na bieżąco, łącznie z nowymi wydaniami jądra. Po dzisiejszej aktualizacji jakiegoś drobiazgu, przeglądarka chrome zaczęła mocno zwalniać swoją pracę. Początkowo myślałem, że to wina po stronie internetów, ale nie. Na Win działało wszystko OK. Po powrocie do okna z Linuxem okazało się, że się zawiesił (?). Nie miałem czasu się tym zająć więc zapisałem stan maszyny wirtualnej i po jej odpaleniu ukazał mi się komunikat jak niżej:

[Obrazek: 9iJvUODl.png]

Macie może pomysł jak sprawić, żeby ten wirtualny system znowu zaczął działać?
#2
0
Zacznij od wylistowania dysków/partycji: ls
Potem https://askubuntu.com/questions/142300/h...rub-rescue
#3
0
OK, tak zrobiłem, ale chyba nic na tych partycjach nie ma. Jak to możliwe? No chyba, że coś jeszcze trzeba sprawdzić lub wpisać, a nie wiem co.

[Obrazek: vxiSZt4l.png]
#4
0
No trzeba sprawdzić zgodnie z linkiem który wkleiłem.

Zerknij czy dobrze obstawiam partycję root.
Kod:
ls (hd0,msdos1)/boot/grub

Ten unknown filesystem sugeruje, że trzeba będzie się przyjrzeć tym dyskom z poziomu sesji live.
#5
0
Sprawdziłem wszystkie kombinacje dysków z tym /boot/grub, ale nic się nie pokazało, nic się nie zadziało.

[Obrazek: tjc9R7hl.png]

Wersja live się uruchamia, czemu mam się dokładnie przyjrzeć? Co sprawdzić? Co zrobić?
#6
0
Sprawdź, czy da się podmontować dysk z systemem.
#7
0
Obawiam się, że nic nie widać. Chyba, że jest jakaś inna metoda/program żeby podpatrzeć to czego nie widać na pierwszy rzut oka.

[Obrazek: 8qhtDhbl.png]
#8
0
Wejdź w terminal i pokaż co wyświetli sudo fdisk -l
#9
0
Ukazało się coś takiego:

[Obrazek: 0Fxz1F8l.png]
#10
0
No i teraz sudo mkdir /mnt/sda5 && sudo mount /dev/sda5 /mnt/sda5


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości