Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak wyłączyć komunikat dot. przywrócenia sesji w Chrome po nagłym wyłączeniu
#1
0
Postawiłem Mint XFCE na starym laptopie, który ma pracować głównie w trybie: Włącz - uruchamia się Chrome w autostarcie ze stroną Youtube z pewną transmisją - Wyłącz.

Co jakiś czas po uruchomieniu Chrome jest komunikat z pytaniem o przywrócenie stron.

Znalazłem instrukcję z dwoma rozwiązaniami.
Należy zgodnie z:
https://superuser.com/questions/1343290/...tore-popup
wpisać w pasku adresu:
chrome://flags/#infinite-session-restore
i zamienić
'Default' na 'Disable'

pytanie tylko w której opcji mam to zmienić, opcji z 'Default' jest tam kilkadizesiąt....


Inne rozwiązanie jakie znalazłem polegało na edycji pliku "preferences", jednak podana ścieżka do tego pliku była dla Windowsa. Gdzie on może się znajdować na Mincie?

Go to C:\Users<>\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default
Open preferences file with notepad.
3.Search for “exittype” and “exited cleanly”
Change the values to “exittype” : “none”, and “exited cleanly”: true,
5.Save the file and close it.


Myślę, że rozwiązaniem byłoby również przypisanie do przycisku fizycznego "Power" na obudowie funkcji zamknięcia Chroma i opóźnienie o kilka sekund wyłączania komputera. Można to jakoś prosto zrealizować?

Jest to bardzo stary laptop. Extensa 5220 Core 2 Duo, 3GB DDR2, 120SSD i Chrome działa na nim najlepiej. Ten sam film na yt w 720p na Firefoxie wykorzystuje ciągle 100proc procesora a na Chrome 30 - 40proc. Również przewijanie stron na innych przeglądarkach działa o wiele gorzej dlatego chcę zostać przy Chrome.
Odpowiedz
#2
0
(13-01-2023, 15:45)wrecker napisał(a): Postawiłem Mint XFCE na starym laptopie, który ma pracować głównie w trybie: Włącz - uruchamia się Chrome w autostarcie ze stroną Youtube z pewną transmisją - Wyłącz.

Co jakiś czas po uruchomieniu Chrome jest komunikat z pytaniem o przywrócenie stron.

Znalazłem instrukcję z dwoma rozwiązaniami.
Należy zgodnie z:
https://superuser.com/questions/1343290/...tore-popup
[...]

pytanie tylko w której opcji mam to zmienić, opcji z 'Default' jest tam kilkadizesiąt....

W żadnej - flaga "#infinite-session-restore" już nie istnieje - post jest sprzed 4 lat... czyli porada nieaktualna.

Cytat:Myślę, że rozwiązaniem byłoby również przypisanie do przycisku fizycznego "Power" na obudowie funkcji zamknięcia Chroma i opóźnienie o kilka sekund wyłączania komputera. Można to jakoś prosto zrealizować?

Trochę z grubej rury! Wink

Spróbuj wkleić do terminala i wykonać takie polecenie:
Kod:
perl -pi -e 's/exit_type\":\"Crashed/exit_type\":\"none/' ~/.config/google-chrome/Default/Preferences

Utworzy plik z ustawieniami Chrome i zakaże pokazywać taki popup... tak w skrócie Smile.
Może zadziała.
Odpowiedz
#3
0
Kod:
root@extensa5220-Extensa-5220:~# perl -pi -e 's/exit_type\":\"Crashed/exit_type\":\"none/' ~/.config/google-chrome/Default/Preferences
Can't open /root/.config/google-chrome/Default/Preferences: No such file or directory.
root@extensa5220-Extensa-5220:~#

Czy robię coś nie tak?
Odpowiedz
#4
0
Jesteś na koncie roota. Tak się Linuksa nie używa. Konto root nie służy do normalnego użytkowania systemu.

Zaloguj się jako normalny użytkownik i wykonaj to polecenie. Beż żadnego sudo, czy su.
Polecenia wykonywane w obrębie uprawnień użytkownika, a takimi są ustawienia programów użytkownika wykonuje się z poziomu użytkownika, nie administratora.

PS Używaj znaczników CODE.
Odpowiedz
#5
0
Kod:
extensa5220@extensa5220-Extensa-5220:~$ perl -pi -e 's/exit_type\":\"Crashed/exit_type\":\"none/' ~/.config/google-chrome/Default/Preferences
extensa5220@extensa5220-Extensa-5220:~$

Choć wcześniej już robiłem to w ten sposób no i ten komunikat nadal się pojawiał ale co ciekawe nie przy każdym restarcie komputera.

Chodzi o ten komunikat.
https://superuser.com/questions/1343290/...tore-popup
który gdy się pojawi nie wyświetla konkretnej ustawionej strony startowej.
Odpowiedz
#6
0
Trochę dziwne. Załóż sobie nowego, zwykłego użytkownika, wykonaj ww. polecenie i obserwuj logując się tylko na na tego użytkownika.
Odpowiedz
#7
0
(15-01-2023, 22:57)yahoob3 napisał(a): Trochę dziwne. Załóż sobie nowego, zwykłego użytkownika, wykonaj ww. polecenie i obserwuj logując się tylko na na tego użytkownika.


Założyłem to nowe konto.

System --> Ustawienia użytkowników

Zaznaczyłem jedynie aby nie pytano o hasło przy logowaniu.

Po wklejeniu do terminala tej komendy nie ma żadnej informacji o wykonaniu czy błędzie. Pojawia się nowa linia z nazwą użytkownika dokładnie jak na poprzednik koncie. Czy to tak ma wyglądać?
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości