Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Nie można odświeżyć listy aktualizacji
#1
0
Witam.
Po zainstalowaniu nowego jądra w systemie - Linux Mint 20.3 Una 64-bitowe,Jądro systemu Linux 5.4.0-139-generic x86_64,MATE 1.26.0 - wyskakuje mi błąd -
Kod:
<E: Malformed entry 1 in list file /etc/apt/sources.list.d/additional-repositories.list (Component)
E: Nie udało się odczytać list źródeł. E: _cache->open() failed, please report.>
Ponadto wyskakuje mi,że twoja konfiguracja ATP jest uszkodzona. Proszę przełączyć się na inny serwer. Kiedy to robię to wyskakuje komunikat -
Kod:
To poważny problem. Proszę spróbować później. Jeśli problem pojawi się ponownie to proszę zgłosić programistom.
Jak rozwijam szczegóły to mam:
Kod:
<E:Malformed entry 1 in list file /etc/apt/sources.list.d/additional-repositories.list (Component), E:The list of sources could not be read.>
Chciałem przywrócić starsze jądro systemu ale z pakietu mi nic nie pokazuje .
Poproszę o wskazówki jak to naprawić .

dedito: Proszę używać znaczników kodu
#2
0
Pokaż zawartość pliku wskazanego w komunikatach błędu.
#3
0
(12-02-2023, 09:06)dedito napisał(a): Pokaż zawartość pliku wskazanego w komunikatach błędu.
Czy o to chodzi ?
Kod:
pawel@pawel-ThinkPad-X201:~$ sudoedit /etc/apt/sources.list
#deb cdrom:[Linux Mint 20.3 _Una_ - Release amd64 20220104]/ focal contrib main

# This system was installed using small removable media
# (e.g. netinst, live or single CD). The matching "deb cdrom"
# entries were disabled at the end of the installation process.
# For information about how to configure apt package sources,
# see the sources.list(5) manual.
#4
0
O to, pisze tam, że masz nieprawidłowy wpis:
Kod:
<E: Malformed entry 1 in list file /etc/apt/sources.list.d/additional-repositories.list (Component)
E: Nie udało się odczytać list źródeł. E: _cache->open() failed, please report.>

Poza tym, przypominam o obligatoryjnym podawaniu konfiguracji zgodnie z zasadami forum.
#5
0
(13-02-2023, 08:11)dedito napisał(a): O to, pisze tam, że masz nieprawidłowy wpis:
Kod:
<E: Malformed entry 1 in list file /etc/apt/sources.list.d/additional-repositories.list (Component)
E: Nie udało się odczytać list źródeł. E: _cache->open() failed, please report.>

Poza tym, przypominam o obligatoryjnym podawaniu konfiguracji zgodnie z zasadami forum.
Kod:
pawel@pawel-ThinkPad-X201:~$ sudoedit file /etc/apt/sources.list.d/additional-repositories.list
deb http://archive.canonical.com/precyzyjne partner
deb http://archive.canonical.com/ precise partner
#6
1
Better response on post RE: Nie można odświeżyć listy aktualizacjiPrecise to jakaś bardzo stara dystrybucja Ubuntu.
Zakomentuj obie linijki.

Poza tym, przypominam o obligatoryjnym podawaniu konfiguracji zgodnie z zasadami forum.
#7
0
(13-02-2023, 11:15)dedito napisał(a): Precise to jakaś bardzo stara dystrybucja Ubuntu.
Zakomentuj obie linijki.

Poza tym, przypominam o obligatoryjnym podawaniu konfiguracji zgodnie z zasadami forum.
Pomogło zakomentowanie obu linijek.System ponownie wyszukuje i się aktualizuje .Dziękuję bardzo. Życzę miłego wieczoru.
#8
0
Pozostaje pytanie skąd te wpisy się tam znalazły, ale widać nie ma co drążyć.
Miłego wieczoru.
Oznaczam wątek jako rozwiązany.
Zamykam wątek.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości