Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Zahasłował sie mi linux Mint
#1
0
Linux Mint 20.3 Mate 64 bit.

Kilka dni temu przez nieuwagę wcisnąłem update systemu, po chwili jednak zatrzymałem i przeszedłem do pracy.
Następne uruchomienie sytemu dało mi okienko logowania do którego hasło używane od lat oczywiście nie pasowało.
Uruchomiłem komputer z pendrive'a, następnie mount partycji pod /mnt, a potem chroot /mnt, odinstalowałem domyślnie gnome-keyring choć go nie powinno być bo jest na czarnej liście, i passwd - zmiemniłem hasło na to "używane od lat" i po uruchomienu system ruszył. Upłynęło chyba 3 dni i dziś rano znów było okno logowania, stare hasełko oczywiście nie pasowało, a w/w procedura zmiany hasła nie pomogła. Proszę o jakąś pomoc.
#2
0
Nie do końca wiem co się kryje pod "hasło nie pasuje" więc może teraz to nie hasło tylko brak miejsca na dysku, tak to czasem widziałem w akcji, że wpisanie hasła powodowało powrót do okna logowania bez żadnego komunikatu co jest nie tak.
#3
0
(12-02-2023, 13:16)dedito napisał(a): Nie do końca wiem co się kryje pod "hasło nie pasuje" więc może teraz to nie hasło tylko brak miejsca na dysku, tak to czasem widziałem w akcji, że wpisanie hasła powodowało powrót do okna logowania bez żadnego komunikatu co jest nie tak.

Dokładnie tak było - brakmiejsca na dysku, tyle tylko że system nie "meldował"o tym. Dziękuję za pomoc.
#4
0
Proszę szczegółowo opisywać swoje problemy aby pozostawiać jak najmniejsze pole do snucia domysłów.
Oznaczam wątek jako rozwiązany.
Zamykam wątek.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości