Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane [oddzielony] Nie uruchamia sie VMvare Player
#1
0
(05-11-2021, 15:09)yahoob3 napisał(a): To, o czym piszesz przypomina objaw braku ustawienia zapamiętywania ostatnio używanych plików

Cytat:Do prawidłowego działania VMWP wymaga włączenia zapamiętywania przez system ostatnio używanych plików.

Aby włączyć tę opcję przechodzimy kolejno: Menu, Preferencje, Prywatność i włączamy "Zapamiętaj ostatnio używane pliki". Pozostałe opcje czasu zapamiętywania można ustawić dowolnie.

Czy coś się zmieniło w międzyczasie w stosunku do tutoriala?
W menu preferencji nie mam czegoś takiego, jak prywatność, a objawy po próbie uruchomienia obrazu w VMware Player takie, jak autor wątku. W innym miejscu menu również nie znajduję czegoś podobnego.
#2
1
Better response on post RE: [oddzielony] Nie uruchamia sie VMvare PlayerNie podpinamy się pod cudze tematy Smile
Temat prawie sprzed 2 lat... mogło się pozmieniać.

Podrzuć specyfikację komputera w formie wyniku polecenia inxi -Fxz (pamiętaj o CODE). Zobaczymy jakie DE i na czym chcesz te VMki uruchamiać.
Na szybko sprawdziłbym, czy w BIOS włączone jest wsparcie wirtualizacji. Co do ustawień prywatności, odezwę się wieczorem.
#3
0
(20-02-2023, 10:51)yahoob3 napisał(a): Na szybko sprawdziłbym, czy w BIOS włączone jest wsparcie wirtualizacji. Co do ustawień prywatności, odezwę się wieczorem.

I to było faktycznie szybkie rozwiązanie  Blush Odpaliłem bez problemu, szukanie ustawień prywatności okazało się być już niepotrzebne.

a.
#4
0
No i super. Bo żeby w MATE dokopać się do ustawień prywatności, potrzebny jest d-conf. ;-/
Oznaczam wątek jako rozwiązany.
Zamykam wątek.


Skocz do:
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości