Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zabezpieczenie Systemu [jakiś w miarę prosty sposób zrobienia obrazu systemu]
#7
0
(18-03-2023, 19:50)matadrox napisał(a): Obraz już działającego systemu, można chyba zrzucić za pomocą dd... Może nie koniecznie do iso. Taki ficzer zawiera np Mx Linux, gdzie za pomocą autorskiego narzędzia, można wykonać zrzut działającego już systemu do ISO i później w razie co, zainstalować na każdej maszynie. Za bardzo w temat się nie zagłębiałem, ale wydaje się mi, że np do Debiana,  można część narzędzi z Mx'a przenieść, korzystając z ich repozytoriów. Z Ubuntu takie salto raczej nie przejdzie.
    Tu masz świętą rację z tym Ficzerem w MX (Obrazek),oj świeżbi mnie żeby go wypróbować.Tylko,że MX ma jedną wadę nie obsługuje z buta Secure Boot (jeśli wogóle da rade go pogodzić).Może go przez tydzień miałem do momentu zrobienia obrazu od tego momentu Wszystko Zaczeło Świrować.....[Własnie podejrzewam Secure Boot o to bo to mi sie drugi raz przydażyło pierwszy na fedorze miałem jak kiedyś miałem z wyłączonym],gpu mi się posypało i to wygladało tak,że startuje.....i Wisi i nic nawet w trybie recovery,dopiro jak Escape przyciskałem w czasie bootowania to pomagało normalnie to czarny ekran miałem zamiast sddm wersje kde mx miałem 64 bit,nie wiem nawet czy ten obraz jest OK???No ale to tak działać raczej nie może nie?Z braków pomysłu odpuściłem i zaczoł się ten o to skecz przez który spłodziłem ten wątek... ;-)

   To jest wlaśnie urok tych linuxów niestety,ciemna strona ich....Ja już pare lat siedzę(no z 10 lat to lekko bedzie jak nie więcej od Red Hut 3.0 do 6.0,Mandrake(Mandriva),SuSe itd...),z przerwami oczywiście porzuciłem linóxa w momencie problemów z driverami wifi pare lat temu czasy XP-ka to były,gdzieś orientacyjnie za życia Windows 7 wróciłem zpowrotem to już drivery były w jądrze i działało wifi).No siłą żeczy człowiek chcąc nie chcąc widzi te niuanse z pod ciemnej gwiazdy.... ;-)
[Obrazek: txtgdBll.png]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Zabezpieczenie Systemu [jakiś w miarę prosty sposób zrobienia obrazu systemu] - przez Xvistak - 19-03-2023, 01:34

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości