Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zabezpieczenie Systemu [jakiś w miarę prosty sposób zrobienia obrazu systemu]
#9
0
(19-03-2023, 10:04)matadrox napisał(a): [quote pid="16794" dateline="1679182489"]
   To jest wlaśnie urok tych linuxów niestety,ciemna strona ich....
Ale przecież secure boot nie jest częścią Linuxa, a urokiem od Microsoft Big Grin  Jeden z kolegów tu na forum, napisał dość obszerny materiał na temat tego, jak dodać własne klucze do secure boot
[/quote]
         Tak chyba User Morvinek też to widziałem,jak sie ma jednostkę zdatną do customalizacji to nie ma problemu,ale nie jak sie używa lapka z 2015r. ;-) Tu nie ma w uefi czegos takiego jak edytowć klucz moge skasować i wyłączyć secure boot lub załadowac defaultowe z kosci pamieci na płycie....Owsze mogę dodać nowe z dysku lub hash dysku(cokolwiek to znaczy),ale wiąże sie to z Trzema Restartami,żeby wogóle w ten tryb wejść...Nie mam do tego dokumentacji wogóle szukałem i chyba nie ma w necie....Metodą prób i błędów wogóle wyczaiłem(przez przypadek)jak sie do tego trybu wchodzi....nic no może spróbuje przy okazji jak mi sie Ubuntu znudzi.....
        
         A tak lekko od tematu to dziwię się Microsoftowi,że sobie gole strzelają.....Skoro ten Projekt MX Linux w jakimś tam stopniu finasują,nie chce przekręcić faktów,ale one sa ze chyba za czasow NOVELA wpisali się na listę mailingową dostawców,twórcówl disto linuxa....(Nie Sledze na bierząco tego także nie wiem dokładnie Stan Faktyczny na Dziś jaki Jest),ale nie zmienia to faktów że jednak próbowali,czy próbują skoro wsl2 na windzie jest i rozwijają,jajko tak samo...

          A Mx jako Pierwszy w DistroWoch....i jakoś trzyma te pozycję cały czas....,a z głupim secure boot takie cyrki ma.... Smile
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Zabezpieczenie Systemu [jakiś w miarę prosty sposób zrobienia obrazu systemu] - przez Xvistak - 19-03-2023, 14:21

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości