Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc w uruchomieniu Virtualbox
#1
Photo 
0
Instaluje Virtualbox
Jest zainstalowana wersja: VirtualBox 7.0
Czy uruchamiam instalację Windows czy Linux jest ten sam problem.
Na obrazku po lewej stronie na górze taki komunikat.
Wykonuje go zgodnie z sugestią. Wynik po prawej stronie obrazka na górze.
Proszę o pomoc!
Mint 20 16Gram

[Obrazek: screen3.png]
#2
0
(06-04-2023, 13:49)Pawel_SP5SMY napisał(a): Instaluje Virtualbox
Jest zainstalowana wersja: VirtualBox 7.0
Czy uruchamiam instalację Windows czy Linux jest ten sam problem.
Na obrazku po lewej stronie na górze taki komunikat.
Wykonuje go zgodnie z sugestią. Wynik po prawej stronie obrazka na górze.
Proszę o pomoc!
Mint 20 16Gram

[Obrazek: screen3.png]
                W uEFI/Biosu musi być włączona Virtualizacja Sprzętowa KVM(czy jak to tam się zwie).Też miałem problemy z tym jednak jakoś udało mi się Windowsa10 wgrać,ale bawiłem się może z 20min po czym wszystko wywaliłem.Niezdatne do użytku,renderowanie softwarowe cłego windowsa to se wyobraż,a nibu miał wszystko tak jak powinno virtal???Temu programowi brakuje jakiś Kluczowych modołów pewno płatne są i nie mogli dołączyć.Zainteresuj się lepiej QeMU lub rozwiązań od Microsoftu.Co jak co,ale to przynajmniej działa.....



              Procek musi obsługiwać (Pełna Wirtualizację Xen),w innym wypadku nie pokozaczysz...?.To tak jak chwalić Linuxa,że na serwerach na świecie jest więcej od Microsoftu,i że jest tańsze...a guźik Prawda.Linux w wersji standardowej jest bezużyteczny w zastosowaniach na Taką Skalę(na tych linuxiwych serwerach są Płatne rozwiązania że Stajni Red Huta,albo Novella z licencjami  2000 USD/1 miech.Pelna obsługa virtuslizacjini data centrów....itd..i Clouding.Roznego rodzaju Corpo/Banki itd...Sa to gigantyczne koszta nawet i nieraz większe od Microsoftu...Tak Własnie...(poggoglujcie dobrze na Zachodnich serwisach ja sobie tego nie wymysliłem)?

              A VirtalBox powinien albo zostać wycofany z repo,albo Oznaczony że jest to wersja Zapoznawcza Demo.



             Sprawdź u siebie jeśli pokazuje ci tak jak na tym filmie "Czerwony Wynik"


Kod:
lscpu | grep Virtualization

To procek się nadaje .....
Jeśli Nic nie pokazuje nie masz co próbować na tym kompie
Link do filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=vyLNpPY-...yvHWFq2uOD
#3
0
(06-04-2023, 15:22)Xvistak napisał(a):
(06-04-2023, 13:49)Pawel_SP5SMY napisał(a): Instaluje Virtualbox
Jest zainstalowana wersja: VirtualBox 7.0
Czy uruchamiam instalację Windows czy Linux jest ten sam problem.
Na obrazku po lewej stronie na górze taki komunikat.
Wykonuje go zgodnie z sugestią. Wynik po prawej stronie obrazka na górze.
Proszę o pomoc!
Mint 20 16Gram

[Obrazek: screen3.png]
                W uEFI/Biosu musi być włączona Virtualizacja Sprzętowa KVM(czy jak to tam się zwie).Też miałem problemy z tym jednak jakoś udało mi się Windowsa10 wgrać,ale bawiłem się może z 20min po czym wszystko wywaliłem.Niezdatne do użytku,renderowanie softwarowe cłego windowsa to se wyobraż,a nibu miał wszystko tak jak powinno virtal???Temu programowi brakuje jakiś Kluczowych modołów pewno płatne są i nie mogli dołączyć.Zainteresuj się lepiej QeMU lub rozwiązań od Microsoftu.Co jak co,ale to przynajmniej działa.....



              Procek musi obsługiwać (Pełna Wirtualizację Xen),w innym wypadku nie pokozaczysz...?.To tak jak chwalić Linuxa,że na serwerach na świecie jest więcej od Microsoftu,i że jest tańsze...a guźik Prawda.Linux w wersji standardowej jest bezużyteczny w zastosowaniach na Taką Skalę(na tych linuxiwych serwerach są Płatne rozwiązania że Stajni Red Huta,albo Novella z licencjami  2000 USD/1 miech.Pelna obsługa virtuslizacjini data centrów....itd..i Clouding.Roznego rodzaju Corpo/Banki itd...Sa to gigantyczne koszta nawet i nieraz większe od Microsoftu...Tak Własnie...(poggoglujcie dobrze na Zachodnich serwisach ja sobie tego nie wymysliłem)?

              A VirtalBox powinien albo zostać wycofany z repo,albo Oznaczony że jest to wersja Zapoznawcza Demo.



             Sprawdź u siebie jeśli pokazuje ci tak jak na tym filmie "Czerwony Wynik"


Kod:
lscpu | grep Virtualization

To procek się nadaje .....
Jeśli Nic nie pokazuje nie masz co próbować na tym kompie
Link do filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=vyLNpPY-...yvHWFq2uOD
konsola po wydaniu tego polecenia daje wynik "0" jestem nie pocieszony ;(
Dzięki za pomoc !!!
#4
0
Zamykam.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości