Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z montowaniem USB
#1
0
Formatuję pendrive na EXT4 za pomocą programu. Pokazanego na obrazku.
Ładnie się formatuje. Nie wyświetla żadnych błędów.
Po sformatowaniu system go nie montuje pokazuje taki komunikat jak na obrazku.
[Obrazek: USB.jpg]
Odpowiedz
#2
0
Jeżeli jest problem z formatowaniem za pomocą narzędzi Minta, to polecam uzyć GParted. Odmontowujesz pena i formatujesz.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Albert Einstein
Odpowiedz
#3
0
(08-04-2023, 09:04)omkar napisał(a): Jeżeli jest problem z formatowaniem za pomocą narzędzi Minta, to polecam uzyć GParted. Odmontowujesz pena i formatujesz.
Problem nie polega na formatowaniu!.
Formatuje się normalnie.
Po sformatowaniu nie montuje go.
Odpowiedz
#4
0
Czy ten pendrive rzeczywiście ma pojemność 2TB? Większość takich napędów to przekręt.
Odpowiedz
#5
0
(08-04-2023, 15:12)Pawel_SP5SMY napisał(a):
(08-04-2023, 09:04)omkar napisał(a): Jeżeli jest problem z formatowaniem za pomocą narzędzi Minta, to polecam uzyć GParted. Odmontowujesz pena i formatujesz.
Problem nie polega na formatowaniu!.
Formatuje się normalnie.
Po sformatowaniu nie montuje go.
Formatuję go Gparted. Formatowanie przebiega OK! Po sformatowaniu dysk się montuje.
Wyłączyłem koma na noc. I nie mogę go rano zamontować. Komunikat jak na obrazku.
 Potrzebuję na nim EXT4 do robienia kopii dysku home 512G za pomocą dd czy gnome-dysk
Gparted teraz pokazuje
[Obrazek: gparted.jpg]
Odpowiedz
#6
0
Programy które użyłeś domyślnie formatują pendrive jako EXT4 ale z tablicą partycji Master Boot Record (MBR) która ma ograniczenie do 2TB co może powodować problemy. Użyj programu Dyski i sformatuj jako EXT4 ale z tablicą partycji GUID/GPT:
Wybierz właściwy napęd.
Otwórz menu "Opcje dysku" (trzy kropki) > Sformatuj dysk > Partycjonowanie: Zgodny z nowoczesnymi dyskami większymi niż 2 TB (GPT)
Otwórz menu "Tworzy partycję ..." (ze znakiem +) > Typ: Wewnętrzny dysk tylko dla systemu Linux (ext4)
Odpowiedz
#7
0
Z root mogę zamontować tego pandrive. A poziomu nemo nie montuje się.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości