Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sieć a vpn
#1
0
Cześć,

Po pewnym czasie po zainstalowaniu vpn proton mam taką sytuację, że sieć wifi łączy się bezproblemowo, ale nie pobiera danych jeżeli nie włącze vpna. Przy włączonym vpn wszystko jest dobrze.
#2
0
(16-04-2023, 16:35)Shazza napisał(a): Cześć,

Po pewnym czasie po zainstalowaniu vpn proton mam taką sytuację, że sieć wifi łączy się bezproblemowo, ale nie pobiera danych jeżeli nie włącze vpna. Przy włączonym vpn wszystko jest dobrze.

Instalowałeś aplikację? klik.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Albert Einstein
#3
0
(16-04-2023, 19:55)omkar napisał(a):
(16-04-2023, 16:35)Shazza napisał(a): Cześć,

Po pewnym czasie po zainstalowaniu vpn proton mam taką sytuację, że sieć wifi łączy się bezproblemowo, ale nie pobiera danych jeżeli nie włącze vpna. Przy włączonym vpn wszystko jest dobrze.

Instalowałeś aplikację? klik.
Tak, z paczki deb.
Po pojawieniu die problemu, odinstalowałem i zainstalowałem, sle nie pomogło.
#4
0
Ja bym spróbował wyłączyć Protona z terminala:

Kod:
protonvpn-cli disconnect

Tutaj jest temat związany z instalacją starszej wersji bez aplikacji, może w czymś pomoże.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Albert Einstein
#5
0
(16-04-2023, 16:35)Shazza napisał(a): Cześć,

Po pewnym czasie po zainstalowaniu vpn proton mam taką sytuację, że sieć wifi łączy się bezproblemowo, ale nie pobiera danych jeżeli nie włącze vpna. Przy włączonym vpn wszystko jest dobrze.

Co rozumiesz przez "nie pobiera danych", bo to nie jest dla mnie jasne.
Pokaż wyniki komend po połączeniu z siecią WiFi:
Kod:
ping -c4 8.8.8.8
ping -c4 dns.google.com
cat /etc/resolv.conf
#6
0
Taki problem się pojawia, gdy wyłączymy nieprawidłowo Protona z traya (połączenia VPN), a nie z panelu programu "Disconnect".
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Albert Einstein


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości