Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Testowanie łącza speedtest rozłącza internet przy aktywnym VPN
#51
0
(01-05-2023, 19:29)MichałM napisał(a): Próbowałeś ze zmianą swojego adresu MAC na laptopie na ten co jest na routerze (np. tak)? Jeśli nie miałeś do niego dostępu z panelu, to może być na naklejce lub pudełku (najpierw sprawdziłbym dane z tego co był pierwotnie dostarczony, potem aktualnego, bo MAC można zmieniać). Sposobów na wykrycie MAC od strony WAN nie używałem.

Udało mi się połączyć komputer bezpośrednio z tym modemem. Po połączeniu się z usługą i dalej z VPN przetestowałem prędkość na speedtest i okazało się, że także wywala neta. Przy okazji próbowałem się też zalogować do samego modemu poprzez 192.168.0.1 lub im podobne - bezskutecznie.
Odpowiedz
#52
1
Better response on post RE: Testowanie łącza speedtest rozłącza internet przy aktywnym VPNNo to skoro też wywaliło ci neta, to już tylko dostawca może pomóc Smile
Kernel: 6.2.0-32-generic x86_64 Desktop: Xfce 4.18.1 Distro: Linux Mint 21.2 Victoria base: Ubuntu 22.04 jammy
Odpowiedz
#53
0
(02-05-2023, 15:29)MichałM napisał(a): No to skoro też wywaliło ci neta, to już tylko dostawca może pomóc Smile


Ja ten problem zgłaszałem już jakiś czas temu dostawcy, ale zasugerowałem im, że być może przyczyną jest gubienie pakietów. Jedyne co zrobili to zresetowali mi IP i generalnie problem jaki był taki nadal jest. Myslę jeszcze przetestować lapka u kogoś innego, na ich łączach.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości