Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Testowanie łącza speedtest rozłącza internet przy aktywnym VPN
#3
0
(18-04-2023, 23:04)MichałM napisał(a): A to nie jest po prostu wina braku jakichś sterowników. Skoro masz różne procesory, to może zobacz, czy ktoś nie miał podobnego problemu z tym problematycznym - może się okazać, że wymagana jest np. inna wersja kernela lub jakiś inne dodatkowe rzeczy - unikniesz wtedy zbędnego wydatku.

Właściwie to kernele testowałem różne. Sterowników pod problematyczny i7-3520M dla linuxa nie widzę w sieci. Pakiet intel-microcode jest zainstalowany, zrobiłem jego reinstalkę. Bez większych zmian.

Akurat ten procesor miał prawo wyciągnąć kopyta. Przez jakieś może dwa lata mocno go eksploatowałem. Liczyłem jakiś czas temu dla projektów BOINC : Seti@home i tym podobne. Laptop z tym procesorem działał 24/h całymi tygodniami pod 100% obciążeniem. Jedyne co mnie zaskakuje, to do tej pory wychodziłem z założenia, że z procesorami jest tak, że albo są sprawne, albo niesprawne, a ich wadliwe działanie jest widoczne na pierwszy rzut oka i łatwe w zdiagnozowaniu. Tu akurat procek działa, nie wyskakują jakieś artefakty, zwieszenia systemu itp. A mimo to...

Przy prędkościach internetu 300 / 30 jakie miałem do niedawna, przy aktywnym VPN nie powodował problemu, jeszcze wyrabiał. Problem się zrobił parę dni temu, kiedy operator zwiększył prędkość internetu na 600 / 60.

Dodano po pewnym czasie:
No i przyszedł nowo zakupiony procesor I7-3520M. Po wrzuceniu go do laptopa dzieje się tak samo. Wywala neta. Czyli wychodzi na to, że jest to kwestia sterowników ewentualnie niedopracowań jądra lub wina leży po stronie usługodawcy VPN. Nie wiem co jeszcze mogę zrobić by to usprawnić. Odwiedziłem też stronę intela, ale tam żadnych sterowników pod linuxa dla tego procesora nie widzę.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Testowanie łącza speedtest rozłącza internet. - przez kruger84 - 18-04-2023, 23:42

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości