Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Wielkość plików video po edycji
#1
0
Cześć,
mam problem z wielkością plików eksportowanych z edytora video, np. Openshot czy Kdenlive. Np. dostaję plik z webinaru i chcę powycinać z niego przerwy i inne niepotrzebne fragmenty. Potem robię eksport i w tym momencie jest zonk. Wybieram rozdzielczość 720p i 30 fps (czyli parametry nie są wygórowane) i żeby osiągnąć akceptowalną wielkość pliku, muszę wybrać niską jakość. Już średnia jakość generuje powstanie pliku o monstrualnych wręcz rozmiarach. Reasumując, próba zachowania jakości eksportowanego pliku skutkuje wielokrotnym zwiększeniem jego wielkości. Już nie wspomnę o czasie, który jest potrzebny do wyeksportowania filmu.
Kiedyś, przed awarią systemu, trafiłem na jakiś prosty program, w którym chyba nie było tego całego eksportowania. Plik po edycji zapisywał się momentalnie i nic nie tracił na jakości oraz nie było zjawiska "puchnięcia".
Ktoś kojarzy ten program? Ewentualnie ma jakieś porady?
#2
0
Po prostu nie koduj ponownie materiału video (tryb kopiowania) lub użyj tego samego kodeka i tych samych ustawień co materiał źródłowy ale w przypadku samego przycinania nie ma to imho większego sensu.
Najwyraźniej dobrałeś nieodpowiednie narzędzia do celu.
Być może Openshoy czy Kdenlive nie obsługują trybu kopiowania (bez ponownego kodowania) wtedy najprościej użyć takich narzędzi jak np. avidemux czy ffmpeg.
#3
0
Jeżeli pliki wyjściowe mogą być w MP4 lub MKV, to najlepiej użyć HandBrake.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Albert Einstein
#4
0
Spróbuj Pitivi.
Życzyłbym sobie, by mnie otaczali
Ludzie otyli, przyczesani gładko,
Po których widać, że zdrowo śpią w nocy.
Spójrz na Kasjusza: chudy, jakby głodny;
Zbyt wiele myśli; tacy najgroźniejsi.



#5
0
(25-04-2023, 20:27)omkar napisał(a): Jeżeli pliki wyjściowe mogą być w MP4 lub MKV, to najlepiej użyć HandBrake.

Dlaczego akurat w przypadku mp4 lub mkv najlepiej użyć HandBrake?
#6
0
Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Avidemux mi podszedł. Bardzo intuicyjny i szybki w działaniu. Zapisuje odcinki filmu w parę sekund. Super.
#7
0
(25-04-2023, 21:17)dedito napisał(a):
(25-04-2023, 20:27)omkar napisał(a): Jeżeli pliki wyjściowe mogą być w MP4 lub MKV, to najlepiej użyć HandBrake.

Dlaczego akurat w przypadku mp4 lub mkv najlepiej użyć HandBrake?

Umożliwia konwertowanie tylko do formatów MP4 lub MKV, a najlepiej ponieważ pliki wyjściowe są małe objętościowo i przy odpowiednich ustawieniach w wysokiej jakości obrazu.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Albert Einstein
#8
0
(26-04-2023, 08:21)omkar napisał(a):
(25-04-2023, 21:17)dedito napisał(a):
(25-04-2023, 20:27)omkar napisał(a): Jeżeli pliki wyjściowe mogą być w MP4 lub MKV, to najlepiej użyć HandBrake.

Dlaczego akurat w przypadku mp4 lub mkv najlepiej użyć HandBrake?

Umożliwia konwertowanie tylko do formatów MP4 lub MKV, a najlepiej ponieważ pliki wyjściowe są małe objętościowo i przy odpowiednich ustawieniach w wysokiej jakości obrazu.

Inne programy również umożliwiają konwertowanie do tych formatów więc nie widzę tutaj żadnej przewagi handbrake w tym temacie.
MP4 lub MKV to tylko kontenery i nie decydują o wielkości pliku, o tym decydują kodeki i ustawienia tych kodeków. Inne programy zrobią to samo jeśli dać im te same ustawienia kodowania.
Handbrake jest o tyle dobry, że ma już gotowe profile pod konkretne przeznaczenia ( https://handbrake.fr/docs/en/latest/tech...esets.html ), ale czy to czyni z niego najlepsze rozwiązanie dla przycinania plików z wyjściem do MP4 i MKV? Może spróbuj w nim edytować jakiś materiał video poprzez wycinanie np. reklam z nagranego filmu i potem porównaj z avidemux.

Autor rozwiązał problem.
Zamykam


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości