Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
trzeszczenie w lewym głośniku
#1
0
Witam.

 Chciałbym się dowiedzieć co może być przyczyną trzeszczenia w lewym głośniku.  Mam laptopa kilkunastoletniego więc biorę pod uwagę możliwość taką że głośniki po prostu padły. Bawiłem się w alsamixer, zmieniałem ustawienia w tym programie, niestety nic to nie dało. Gdy przesuwam w ustawieniach suwak na prawy głośnik wszystko działa jak należy, natomiast gdy ustawiam lewy głośnik to trzeszczy bez końca.
 Spróbowałem odpalić system z pendriv'a w wersji live i jest to samo. Jeszcze nie tak dawno byłem posiadaczem Windowsa i nie pamiętam czy takie problemy tez się zdarzały.  Może wkleić jakieś logi czy tam informacje o sprzęcie ? Bardzo proszę o jakieś wskazówki jakie logi wkleić i jak to sprawnie zrobić.  Z góry dzięki
Kod:
Audio:
  Device-1: Intel 5 Series/3400 Series High Definition Audio vendor: Samsung Co R730 Laptop
    driver: snd_hda_intel v: kernel bus-ID: 00:1b.0 chip-ID: 8086:3b56
  Device-2: NVIDIA GT216 HDMI Audio vendor: Samsung Co driver: snd_hda_intel v: kernel pcie:
    speed: 2.5 GT/s lanes: 16 bus-ID: 02:00.1 chip-ID: 10de:0be2
  Sound Server-1: ALSA v: k5.15.0-71-generic running: yes
  Sound Server-2: PulseAudio v: 15.99.1 running: yes
  Sound Server-3: PipeWire v: 0.3.48 running: yes
Odpowiedz
#2
0
Sprawdź czy ten sam efekt występuje jak podłączysz słuchawki.

Wyniki/logi wklejaj razem z komendami je wywołującymi lub wskazaniem ich źródła/pochodzenia.
Odpowiedz
#3
0
(14-05-2023, 13:14)dedito napisał(a): Sprawdź czy ten sam efekt występuje jak podłączysz słuchawki.

Wyniki/logi wklejaj razem z komendami je wywołującymi lub wskazaniem ich źródła/pochodzenia.

Jeśli chodzi o słuchawki to tylko mam bezprzewodowe..  nie ma żadnych problemów jeśli chodzi o te słuchawki.
Odpowiedz
#4
0
Zależy jakie bezprzewodowe masz na myśli, jeśli BT to można by uznać, że problem nie jest programowy.
Warto sprawdzić na czymś co podłączysz do gniazda słuchawkowego aby sprawdzić czy jest to problem sprzętowy z samym głośnikiem lub lewym kanałem dźwiękowym.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości