Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uruchom. GRUB Nie udało się Mint Cinn,21.1 64bit oobok win7 64bit na Lenovo z750
#8
0
(28-05-2023, 14:15)magnus napisał(a): Z poszukiwań w sieci wynika że zawsze były problemy z instalacją Minta i Ubuntu obok Windows 7 na Lenovo z570. Może najlepszym rozwiązaniem byłoby pozbycie się archaicznego Windows 7 i przejście na Minta.
Tak mi się wydaje, że tu rzeczywiście jest problem sprzętowy.
Próbowałem instalować inne dystrybucje Linuxa obok tej "7", win 10 nie kupię, bo to jeszcze gorsze badziewie. Stąd ten pomysł z "równoległym do win 7 Linuxem.
Problem w tym, że potrzebuję tej win 7 przynajmniej do czasu aż nie ogarnę na tyle dobrze Linuxa, i oprogramowania zastępującego photoshop, lightroom, by pozbyć się windowsa na dobre.


Inne dystrybucje, które próbowałem instalować:
openSuse, Deepin, Debian oraz wiele innych dystrybucji, tych sprzed wielu lat, gdy jeszcze żadnego UEFI nie było chyba, też  - już nie pamiętam jakich - dużo tych prób było, bo na prawdę się zaparłem Wink

Próbowałem, też ubuntu, jako samodzielny system na surowym, nowym dysku, i ten sam problem.
Niestety aktualizacja BIOS do tego zabytkowego komputera chyba już nie istnieje.
W każdym razie Lenovo i Intel już nie wspierają. Innych źródeł zaufanych, gdzie ewentualnie mogę taką aktualizację BIOS pograć nie znam.
[Obrazek: 1ASmUySl.png]

Więc chyba trafiłem, naprawdę na komputer, który "nie lubi" linuxa, w ogolę Sad a znajomi zapewniali że "98% komputerów,  tych wiekowych też, przyjmie Linuxa z otwartymi rękami" ...
Jest dużo przykładów udanych instalacji Linuxa na jeszcze starszych laptopach o zdecydowanie skromniejszym hadwere, dlatego się na to rzuciłem.

Trudno nie udało się Sad
Ale, dziękuję za zaangażowanie, za próby pomocy.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Uruchom. GRUB Nie udało się Mint Cinn,21.1 64bit oobok win7 64bit na Lenovo z750 - przez Wawrzek - 30-05-2023, 15:43

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości