Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie działa wylaczanie komputera przyciskiem fizycznymi
#1
0
Linux Mint na starym komputerze Acer Extensa 5220. Prze ostatni rok wszystko było ok. Teraz, nagle zniknęła funkcja "wylacz" dla fizcznego przycisku wyłączania komputera w menadżerze zasilania. Komputer uzywany jest jedynie do przeglądania kilku stron w internecie, żadne ustawienia nie były zmieniane. Włączone są automatyczne aktualizacje. Co może być przyczyną?

Próbowałem
apt update
apt upgrade

service acpid stop
service acpid start
Odpowiedz
#2
0
Sprawdź na nowym koncie użytkownika.
Odpowiedz
#3
0
A czy tworząc nowe konto użytkownika bezie możliwość logowania się na to konto bez ekranu logowania/wyboru użytkownika? Zależy mi aby laptop po włączeniu przyciskiem startował bezpośrednio do pulpitu.
Odpowiedz
#4
0
Tak, można to uzyskać włączając autologowanie, ale nie takie jest moje zamierzenie, na razie chcę zdiagnozować problem i naprawić to na bieżącym koncie.
Odpowiedz
#5
0
Wyłączyłem laptopa z zasilania, wyjąłem i włożyłem baterie(która z resztą nie trzyma nawet sekundy). Opcją "wyłacz" znów się pojawiła. Czy jest jakiś sposób aby zdiagnozować przyczynę tego chwilowego problemu? Zalozyc to nowe konto? Czy pozostaje liczyć że nie zdarzy się to w przyszłości. Może to wina całkowicie zużytej baterii albo wyczerpanej baterii CMOS?
Odpowiedz
#6
0
Na taki objaw nowe konto raczej nie pomoże.
Sprawdź czy masz aktualny BIOS i ewentualnie zaktualizuj go.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości