Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linux Mint 21 vanessa- gadu-gadu na wine
#1
Photo 
0
Witam. Mam zainstalowane wine na LinuxMint 21 vanessa. I na wine zainstalowałem gadu-gadu. Działało poprawnie aż pewneg dni po uruchomieniu gg zamiast liter mam dziwne znaczaki.[Obrazek: gMizz3yl.png] widać na załączonym foto. Miał ktoś podobny przypadek?
Odpowiedz
#2
0
(08-06-2023, 15:25)elektronik74 napisał(a): Witam. Mam zainstalowane wine na LinuxMint 21 vanessa. I na wine zainstalowałem gadu-gadu. Działało poprawnie aż pewneg dni po uruchomieniu gg zamiast liter mam dziwne znaczaki.[Obrazek: gMizz3yl.png] widać na załączonym foto. Miał ktoś podobny przypadek?

Dodano po pewnym czasie:
Masz rozwiązania Linuxowe do GG. Nie trzeba bawić się w wine.
sudo apt install kadu
lub na stronie GG w pobranych masz soft dla Linuxa do pobrania.
Trzeba go rozpakować przejść do katalogu gg i uruchomiić
Publikowałem ten skrypt na forum.
w razie czego pisz 2644037
Odpowiedz
#3
0
Pobrałem ze strony gadu paczkę rozpakowałem ale jak to uruchomić? Co do sudo apt install kadu to nie odnaleziono takiego pakietu?
Odpowiedz
#4
0
Jeżeli już masz katalog GG to go umieść w katalogu domowym i wykonaj polecenie:

Kod:
cd GG
./gg
Odpowiedz
#5
0
Ok działa .Ale da się dodać jakąś ikonę do uruchamiania gg ? Czy za każdy razem z terminala?
Odpowiedz
#6
0
W Menu głównym utwórz "Nowy element". W "Polecenie:" wpisz ścieżkę do programu: /home/nazwa_użytkownika/GG/gg
Odpowiedz
#7
0
GG mam w pobrane. Nazwę użytkownika gg czy lapka? Bo próbuje i nie działa.
Odpowiedz
#8
0
(08-06-2023, 18:57)Pawel_SP5SMY napisał(a): Masz rozwiązania Linuxowe do GG. Nie trzeba bawić się w wine.
sudo apt install kadu

Kadu to już abandonware, nie jest rozwijany już od pięciu lat. Nie ma aktualizacji, nie ma poprawek.
Życzyłbym sobie, by mnie otaczali
Ludzie otyli, przyczesani gładko,
Po których widać, że zdrowo śpią w nocy.
Spójrz na Kasjusza: chudy, jakby głodny;
Zbyt wiele myśli; tacy najgroźniejsi.



Odpowiedz
#9
0
(10-06-2023, 16:18)elektronik74 napisał(a): GG mam w pobrane. Nazwę użytkownika gg czy lapka? Bo próbuje i nie działa.

Nazwa użytkownika konta na komputerze: /home/nazwa_użytkownika/Pobrane/GG/gg
Odpowiedz
#10
0
A co ta komenda ma zrobić? Bo ikona się nie pojawiła.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości