Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Brak górnego paska okien po aktualizacji <SOLVED>
#1
0
Witam.
Po zainstalowaniu na nowym komputerze Mint Mate 21.1 Vera (x64) i zaktualizowaniu pakietów i po ponownym uruchomieniu zniknęły mi wszystkie górne paski okien. Nie mogę więc przesuwać okien, zmieniać ich rozmiaru, przełączać się pomiędzy oknami, znika również domyślny kursor i pojawia się kursor krzyżyka.
Próbowałem szukać w internecie informacji, ale niestety nie znalazłem. Po wielu próbach rozwiązania problemu udało się jedynie częściowo rozwiązać problem uruchamiając mintdesktop zmieniając z domyślnego menedżera okien (Marco + kompozycje) na inny (sam Marco), a później ponowne wybranie domyślnego menedżera okien (Marco + kompozycje).

Czy jesteście w stanie mi doradzić co powinienem zrobić, aby naprawić ten problem? I/lub podać źródła do innych forów, gdzie ktoś również miał ten sam problem.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
#2
0
Ten sam problem z menedżerem okien Marco występował w LM 20.x Mate. Wtedy radzono przełączyć się z Marco na Metacity.

Polecam Cinnamon. Menedżer okien Muffin jest niezawodny.
#3
0
(17-06-2023, 00:26)magnus napisał(a): Ten sam problem z menedżerem okien Marco występował w LM 20.x Mate. Wtedy radzono przełączyć się z Marco na Metacity.

Polecam Cinnamon. Menedżer okien Muffin jest niezawodny.
Przełączenie Metacity, zarówno samego jak i z kompozycjami, Comptonem i Pico nie rozwiązało problemu. Próbowałem też ustawić Compiz, również bez efektu.
Po całodniowej konfiguracji Minta z Mate nie mam czasu robić reinstalki systemu, aby mieć Minta z Cinnamonem. Chyba, że można wgrać Cinnamona lub Muffina bez reinstalki systemu, tylko nie wiem jak, bo z Linuxem jestem raczej początkujący.

Pozdrawiam.

Dodano po pewnym czasie:
Witam.
Przeszukałem gro zagranicznych wątków dot. problemów z Mate na różnych distro Linuxa, nie tylko tych, które były stricte związanych z moim i udało mi się znaleźć działające poprawnie rozwiązanie. Otóż odinstalowałem Picom, Metacity i Compiz (pozostawiłem jedynie Marco) oraz wpisałem do autostartu systemu komendę marco --replace. Teraz po każdym uruchomieniu systemu paski okien są widoczne i wszystko działa poprawnie, zarówno w konfiguracji Marco jak i Marco + kompozycje.

Może komuś przyda się ta "porada", gdy zetknie się z tym samym problemem z Mate na dowolnej distro Linuxa. Tym samym oznaczam problem jako rozwiązany.

<SOLVED>

Pozdrawiam.
#4
0
Oznaczam wątek jako rozwiązany.
Zamykam wątek.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości