Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ADB Gui nie potrafie uruchomic
#1
0
Usiłuje się dogadać z moim TV z androidem i znalazłem taką ciekawą aplikacje https://yapplications.github.io/ADB-GUI/ tyle ze nie udaje mi się uruchomić bo nie ma dostępu Java 
Kod:
Lenovo-YOGA-700-14ISK:~/ADB-GUI-Tool-0.1.9$ java -jar ADB-GUI-Tool.jar
Error: Unable to access jarfile ADB-GUI-Tool.jar
Oczywiście plik jest wykonywany jako program
Kod:
Lenovo-YOGA-700-14ISK:~/ADB-GUI-Tool-0.1.9$ java -jar ADB-GUI-Tool-0.1.9.jar
Error: Could not find or load main class application.Main
Caused by: java.lang.NoClassDefFoundError: javafx/application/Application
Odpowiedz
#2
0
Patrząc po aplikacji - ostatnie wydanie 01.02.2017. Druga kwestia to pewnie związana z przeniesieniem części rzeczy ze "standardowej Javy" do osobnych części - aplikacja niestety wykorzystuje co najmniej jedną z nich. W trakcie weekendu postaram się zagłębić w projekt by zrobić "uruchamialne" (tu coś mogę zrobić), bo już prawidłowe działania może być za trudne (kompletnie nie mam wiedzy o Androidzie, szczególnie o zmianach od 01.02.2017, według wiki było to przed wprowadzeniem Android 7.1.2, teraz najnowszy to 13).
Kernel: 6.2.0-32-generic x86_64 Desktop: Xfce 4.18.1 Distro: Linux Mint 21.2 Victoria base: Ubuntu 22.04 jammy
Odpowiedz
#3
0
(23-06-2023, 00:08)MichałM napisał(a): Patrząc po aplikacji - ostatnie wydanie 01.02.2017. Druga kwestia to pewnie związana z przeniesieniem części rzeczy ze "standardowej Javy" do osobnych części - aplikacja niestety wykorzystuje co najmniej jedną z nich. W trakcie weekendu postaram się zagłębić w projekt by zrobić "uruchamialne" (tu coś mogę zrobić), bo już prawidłowe działania może być za trudne (kompletnie nie mam wiedzy o Androidzie, szczególnie o zmianach od 01.02.2017, według wiki było to przed wprowadzeniem Android 7.1.2, teraz najnowszy to 13).

Dzięki, fakt stary a co do androida to powinno działać bo myślę ze wydaje jedynie pakietowi adb np. do polecenia instalacji aplikacji czy cos w tym stylu
Odpowiedz
#4
1
Better response on post RE: ADB Gui nie potrafie uruchomicPo zobaczeniu kodu i testach - wystarczy zainstalowanie openjfx i dodanie parametrów do wywołania (domyślna ścieżka gdzie będą pliki z openjfx to /usr/share/openjfx/lib). Zakładam, że adb, które jest konieczne do zabaw z androidem masz już zainstalowane.
Kod:
sudo apt-get install openjfx
java --module-path /usr/share/openjfx/lib/ --add-modules javafx.controls,javafx.fxml -jar ADB-GUI-Tool-0.1.9.jar
Aplikacja uruchamia się, wykryła mój smartfon (Android 7.1.2) i wyglądało, że działa (lista aplikacji, wywołanie komendy), więc powodzenia z telewizorem Smile
Kernel: 6.2.0-32-generic x86_64 Desktop: Xfce 4.18.1 Distro: Linux Mint 21.2 Victoria base: Ubuntu 22.04 jammy
Odpowiedz
#5
0
(24-06-2023, 09:41)MichałM napisał(a): Po zobaczeniu kodu i testach - wystarczy zainstalowanie openjfx i dodanie parametrów do wywołania (domyślna ścieżka gdzie będą pliki z openjfx to /usr/share/openjfx/lib). Zakładam, że adb, które jest konieczne do zabaw z androidem masz już zainstalowane.
Kod:
sudo apt-get install openjfx
java --module-path /usr/share/openjfx/lib/ --add-modules javafx.controls,javafx.fxml -jar ADB-GUI-Tool-0.1.9.jar
Aplikacja uruchamia się, wykryła mój smartfon (Android 7.1.2) i wyglądało, że działa (lista aplikacji, wywołanie komendy), więc powodzenia z telewizorem Smile

działa, tak adb mam zainstalowane
Kod:
java --module-path /usr/share/openjfx/lib/ --add-modules javafx.controls,javafx.fxml -jar ADB-GUI-Tool-0.1.9.jar
Error: Unable to access jarfile ADB-GUI-Tool-0.1.9.jar
Moze bardziej łopatologicznie ? bo trochę upierdliwe jest wklepywanie komend może jakiś aktywator ? proste potrafię ale taki zawiły ?
Odpowiedz
#6
0
kopiuj/wklej tekst do terminala, aktywator też sobie możesz utworzyć Smile
Odpowiedz
#7
0
(24-06-2023, 13:55)dedito napisał(a): kopiuj/wklej tekst do terminala, aktywator też sobie możesz utworzyć Smile

Smile Smile Smile  tak tez robię ale aktywator mi nie wyszedł bo niby coś mignie i tylko tyle
A ktoś się bawił adb ? tyle ze udało mi się połączyć z telefonem, skasować apk ale wgrać już się nie udało mi
Odpowiedz
#8
0
Aktywator nie działa bo z terminala nie działa Big Grin
Jak widać koledze MichałM działa, więc to może być klasyczny PEBCAK.
Musisz podawać dużo więcej informacji, bo z tych co przedstawiasz można się co najwyżej domyślać co jest nie tak.
Odpowiedz
#9
0
(24-06-2023, 15:46)dedito napisał(a): Aktywator nie działa bo z terminala nie działa Big Grin
Jak widać koledze MichałM działa, więc to może być klasyczny PEBCAK.
Musisz podawać dużo więcej informacji, bo z tych co przedstawiasz można się co najwyżej domyślać co jest nie tak.

A nie tak uruchamiam terminal i wchodzę do katalogu i wklepuje komendę java --module-path /usr/share/openjfx/lib/ --add-modules javafx.controls,javafx.fxml -jar ADB-GUI-Tool-0.1.9.jar to działa. Nie wiem jak zrobić aktywator
Kod:
K:~/ADB-GUI-Tool-0.1.9$ java --module-path /usr/share/openjfx/lib/ --add-modules javafx.controls,javafx.fxml -jar ADB-GUI-Tool-0.1.9.jar
06-24 16:43:04.469 Working Directory = /home/marek/ADB-GUI-Tool-0.1.9
Odpowiedz
#10
0
tu było w folderze domyślnym (tak jak wcześniej uruchamiałeś), do aktywatora pewnie będzie coś w stylu:
java --module-path /usr/share/openjfx/lib/ --add-modules javafx.controls,javafx.fxml -jar /sciezka_do_pliku/ADB-GUI-Tool-0.1.9.jar
Kernel: 6.2.0-32-generic x86_64 Desktop: Xfce 4.18.1 Distro: Linux Mint 21.2 Victoria base: Ubuntu 22.04 jammy
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości