Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aktualizacja kontra świerza instalacja 19 na 20
#1
Question 
0
Witajcie,

Używałem wcześniej Mint 19,3 ale skończyło się wsparcie. Zdecydowałem dokonać aktualizacji poprzez instrukcje na stronie oficjalnej. Udało się. Było to długie i skomplikowane ale udało się i zaktualizowałem na Mint 20. Jakie były zauważalne zmiany? Np to, że widziałem nową opcję "Zarządzanie energią" -> "Jasność". Na samym dole pojawiła się opcja sterowania poziomem podświetlenia klawiatury (Asus ROG). Nareszcie! W końcu mogę je łatwo włączyć i wyłączyć. Minusem było sporo dłuższe uruchamianie się systemu i o wiele dłuższe wyłączanie laptopa. Wyszystko inne dokładnie tak samo śmigało jak na 19,3.

Skoro wszystko działa na 20 ale ładowanie systemu jest dłuższe to zdecydowałem się na świerzą instalację 20 by system znów ładował się i wyłączął normalnie. Teraz wszystko działa tak jak powinno ale nie wiem dlaczego po świerzej instalacji już nie widzę tej opcji regulacji podświetlenia klawiatury. Nie rozumiem dlaczego jej nie ma mimo, że wersja systemu jest taka sama. Wkurzyło mnie to.

Czy ktoś może to wyjaśnić? Tyle czytałem rad, że lepiej jest postawić nowy system od nowa niż aktualizacja ale w tym przypadku to nie do końca prawda. Tak się cieszyłem, że mogę nareszcie regulować lub wyłączyć podświetlenie klawiatry a tu taki zonk. Jak to możliwe??? Undecided
Odpowiedz
#2
0
A co ma do tego "wersja" systemu? Ważne są wersje poszczególnych pakietów i ich konfiguracje. "świeży" ma pewien zestaw podstawowych pakietów, na "starym" miałeś zestaw pakietów po modyfikacjach (podstawa na 19.3 + swoje działania + aktualizacja na 20) - jestem na 99% pewien, że lista zainstalowanych pakietów w "świeżym" i "starym" nie jest tożsama.
Kernel: 6.2.0-32-generic x86_64 Desktop: Xfce 4.18.1 Distro: Linux Mint 21.2 Victoria base: Ubuntu 22.04 jammy
Odpowiedz
#3
0
Jakie działania? W 19,3 nie było takiej opcji a po aktualizacji do 20 nagle jest. Ale przy świerzej instalacji 20 już nie ma tej opcji. To skąd się wzięła? To nie ma sensu... Undecided
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości