Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Omyłkowo skasowana partycaj Linuxa!!!
#1
0
Cześć, mam duży problem z własnej winy.
Miałem zainstalowane dwa systemy na dwóch różnych dyskach Win10 i Mint.
Pracując w win10 podpiołem trzeci dysk w celu wykasowania z niego wszystkich partycji z poziomu zarządzania dyskmi
przez swoją nieuwagę kliknołem nie ten dysk co trzeba i skasowałem całego Linuxa.
W panice zresetowałem system i wyskoczyła informacja o błędzie GRUB-a której nie zapisałem. Po chwili załadaował się Win10
szbko wyłączyłem kompa i odłączyłem dysk ze skasowanym Linuxem. Dysk z Linuxem był zaszyfrowany + hasło systemowe.
Czy jest jakokolwiek szansa na cofnięcie tej katastrofy??? Cry


Kopii zapasowej brak!!!
#2
0
Opisz dokładnie jak przeprowadziłeś to "kasowanie".
#3
0
(09-07-2023, 00:34)dedito napisał(a): Opisz dokładnie jak przeprowadziłeś to "kasowanie".

1 klikałem w partycje tak jak zaznaczyłem
2 a potem usuwanie i tak ze wszystkimi
[Obrazek: yM5KNqGl.png]
#4
0
Czyli teoretycznie dane powinny być nieruszone, jedynie tablica partycji została zmodyfikowana.
Testdisk powinien odzyskać poprzednią tablicę partycji, aczkolwiek nie mam żadnego doświadczenia w działaniu tego programu na dyskach szyfrowanych.
Jakie to szyfrowanie, partycji, całego dysku?
Przed zabawą dobrze by było, tym razem, jednak zrobić kopię tego dysku bit po bicie i zabawy z odzyskiem robić na obrazie dysku.
#5
0
(09-07-2023, 14:44)dedito napisał(a): Czyli teoretycznie dane powinny być nieruszone, jedynie tablica partycji została zmodyfikowana.
Testdisk powinien odzyskać poprzednią tablicę partycji, aczkolwiek nie mam żadnego doświadczenia w działaniu tego programu na dyskach szyfrowanych.
Jakie to szyfrowanie, partycji, całego dysku?
Przed zabawą dobrze by było, tym razem, jednak zrobić kopię tego dysku bit po bicie i zabawy z odzyskiem robić na obrazie dysku.
Dysk jest zaszyforwany w całości. Z programu o którym piszesz nie korzystałem. Nie wiem jak się do tego zabrać bedę potrzebował pomocy krok po kroku.
#6
0
#7
0
Próbowałem zrobić obraz dysku w TestDisk ale chyba coś jest nie tak albo ja coś źle klikam bo obraz to zaledwie 540Mb.
TestDisk wykona kopie bit po bicie czy muszę użyć innego programu?

W menadżerze dysków win10 dysk wygląda tak:
[Obrazek: 9EopJMXl.jpg]
#8
0
#9
0
Cześć niestety dane są nie do odzyskania. Podczas kasowania zadziałała funkcja TRIM nadpisując wszystko.
Dzięki za pomoc Smile
Temat do zamknięcia.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości