Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Partycjonowanie dysku pod instalację Linuksa
#31
1
Better response on post RE: Partycjonowanie dysku pod instalację LinuksaUruchom Linux Mint z pendrive'a przytrzymując klawisz Esc.
To powinno otworzyć menu startowe z listą dwóch napędów.
Wybierz pendrive (USB).
Powinny być dwie opcje uruchomienia: ADATA USB i UEFI ADATA USB, albo coś podobnego.
Wybierz opcję bez UEFI w nazwie czyli ADATA USB.
W Linux Mint wykonaj to polecenie (wykonaj je nawet jeśli menu się nie pojawi).

Kod:
[ -d /sys/firmware/efi ] && echo UEFI || echo BIOS

Jeśli wynik będzie BIOS to spróbuj ponownie instalację, komunikat nie powinien się pokazać.
Odpowiedz
#32
0
Dziękuję Magnusie. To wydaje się Bezpieczne rozwiązanie. Już się zabieram za wykonanie tego zabiegu :-)

"mint@mint:~$ [ -d /sys/firmware/efi ] && echo UEFI || echo BIOS
BIOS"

Czyli zaczynam znow proces instalacji :-)

[Obrazek: xnPCYHNl.jpg]

Z tego co pamiętam moja partycja D jest jako ext3 a partycja E jest jako ext4...... Upewniam się po prostu. :-)
Partycję D mam wyczyszczoną pod Linuxa.

Mięta już postawiona choć nie widziałem nigdzie możliwości wykonania partycji dla Minta i tak oto wszystko zajmuje całą partycję D. Yahoob wspominał, że to też trzeba jakoś podzielić ale ja jakoś nie widziałem takiej opcji podczas instalacji i nie widzę też teraz. To co od razu zrobiłem to postawiłem sterowniki do grafy i już zrobione. Co z pozostałymi sterownikami? Np LAN kablowy nie łączy a jedynie wifi. Jest repozytorium ale co dokładnie wpisać?

No i od razu ustawiłem choć nie wiem czy dobrze Timeshift dla ewentualnego backup'u :-)
Odpowiedz
#33
0
Podział na partycje nie jest konieczny. Wybrałeś instalację automatyczną a tam nie ma takiej możliwości. Jak nabierzesz wprawy to kiedyś będziesz sobie robił podział na partycje. Na razie zakończ ten wątek dodając [SOLVED] przed tytułem.
Jeśli masz inne problemy to utwórz nowy wątek.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości