Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Firewall] Transmission / torrent
#1
0
Dzień dobry,

router Huawei B818-263 w opcjach 'Zabezpieczenia' -> 'Serwer wirtualny' ustawiony port z Transmission z przekierowaniem na sztywny adres IP mojego kompa:
https://drive.google.com/file/d/1u-dH8US...sp=sharing

W transmission ustawiony ten sam port, 'pick a random' wyłączone, 'use upnp/nat' włączone.

W Mintowych firewallach domyślnie 'inoming' deny, outgoing 'allow'.

W rules wybieram 'transmission', w zakładce 'simple' wpisuję port jw.

W aplikacji transmission pokazuje "port blocked".

Co powinienem jeszcze zapodać, żeby pytanie było jaśniejsze i odpowiedź na nie łatwiejsza?

a.
#2
0
Obrazek jest niedostępny. Wklejaj obrazki zgodnie z zasadami forum.
Sprawdź czy zadziała przy wyłączonym firewallu.
#3
0
(20-07-2023, 17:40)dedito napisał(a): Sprawdź czy zadziała przy wyłączonym firewallu.

Bez zmian, czyli problem po stronie routera?

Jeszcze raz fotki, tym razem, mam nadzieję, poprawnie:
[Obrazek: p6GTQVhl.jpg]
[Obrazek: 5iuNfWyl.png]
[Obrazek: 50xx3Kql.png]

a.
#4
0
A kiedykolwiek działało na tym routerze?
#5
0
(26-07-2023, 08:03)dedito napisał(a): A kiedykolwiek działało na tym routerze?

Nie było wcześniej okazji, teraz próbuję, teoretycznie wg. instrukcji na routerze jest ok, właśnie jako serwer wirtualny, tyle, że, jak widać, nie działa Wink

a.
#6
0
Najwyraźniej nie ma to nic wspólnego z Mintem.
Tu jest raczej w porządku.
#7
0
(26-07-2023, 18:57)dedito napisał(a): Najwyraźniej nie ma to nic wspólnego z Mintem.
Tu jest raczej w porządku.

Dziękuję, będę szukał dalej gdzie indziej, choć nie mam na razie pomysłu.

a.
#8
1
Better response on post RE: [Firewall] Transmission / torrentSpytaj dostawcę czy masz publiczny adres IP, bez tego nie zadziała.
#9
0
(26-07-2023, 20:03)dedito napisał(a): Spytaj dostawcę czy masz publiczny adres IP, bez tego nie zadziała.

No i wszystko jasne. Mam internet mobilny ze zmiennym adresem IP z puli prywatnej. Nie mam możliwości dokupienia adresu publicznego. Kombinowałem, szukałem w necie, zanim tu zapytałem, a odpowiedź taka prosta.

Dziękuję za pomoc!

a.
#10
0
Dlatego trzeba podawać komplet informacji na początku, wtedy od razu znalibyśmy odpowiedź.
Zamykam.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości