Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mint nie wstaje po instalce
#1
0
Kilka ostatnich dni kombinowałem z przeróżnymi dystrybucjami ,depin,zorin,antix,mxlinux i kilka innych ale najbardziej do gustu przemawia do mnie mint tylko sęk w tym że on jako jedyny po zainstalowaniu po prostu nie rusza tylko bios szuka jak by sieciowej instalacji , nie wiem jak to obejść ,wersja live działa a p instalce tylko mint nie rusza ,robione pendrivy były unebotinem oraz rufusem i nic . obecnie mam zorin i działa ale chciałbym mimo wszystko minta , zrezygnowałem z windowsa bo przeglądarki itp.
ps dodam że w biosie zmieniałem wszystko ahci,ide,i co tam jeszcze było i tylko ten jedyny mint ma problem , laptop HP elitebok 8470P
Odpowiedz
#2
0
W jakim trybie instalacja?
UEFI, BIOS, MBR, GPT?
Co konkretnie zmieniałeś w tym BIOS?
Odpowiedz
#3
0
Rufusa robiłem na MBR UEFi oraz GPT w biosie wszelkie możliwe kombinacje zastanawia mnie dlaczego każde inne distro normalnie się instaluje i startuje natomiast ten mint w żaden sposób nie chce co w nim jest innego ? ściągałem wszystkie wersje i błąd raczej wykluczam , sory że tak dziwacznie piszę ale mnie to przerasta choć od 20-tu lat instalowałem co jakiś czas linuxa ale teraz chcę całkowicie na nim zostać bo nie będę co dwa lata kupował laptopa tylko dlatego że stary system i przeglądarki nie chodzą (win 8,1miałem)

Dodano po pewnym czasie:
Odpuszczam dziada tzn linux mint bo zaczynam zaniedbywać obowiązki , siedzenie nad mintem kilka dni to chyba normalne nie jest , każda inna dystrybucja linuxa normalnie instaluje i rusza tylko ten dziad ma problem jakiś , dziś zwykły dysk inny włożyłem i kilka razy instalowałem przełączając w biosie czy do ide czy to ahci i co tam tylko jeszcze było i dupa blada. szkoda
Odpowiedz
#4
0
Wiesz, teoretycznie zawsze możesz spróbować metodą "siłową" - Zorin jest oparty na ubuntu, Linux Mint też Smile Nie powinno być dużego problemu, gdy po prostu przestawisz sobie w konfiguracji repozytoria (na mintowe, zmiana priorytetów, doinstalowanie podstawowych pakietów mint), choć na 100% nie będzie to super bezpieczne (bo każda dystrybucja ma jakieś swoje pakiety "preinstalowane", a za nimi idą zależności i może być problem blokad)
Kernel: 6.2.0-32-generic x86_64 Desktop: Xfce 4.18.1 Distro: Linux Mint 21.2 Victoria base: Ubuntu 22.04 jammy
Odpowiedz
#5
0
Jakiej metody instalacji używałeś? Automatyczna/ręczna/inna?
Odpowiedz
#6
0
(26-07-2023, 22:06)dedito napisał(a): Jakiej metody instalacji używałeś? Automatyczna/ręczna/inna?
Nie kombinowałem z partycjami jak zawsze tylko dałem na automatyczne czyli wykasowanie wszystkiego i od nowa , dziwne że inne distra nie robią problemów , czy ten laptop HP elitebok 8470P ma jakieś blokady ,męczarnia jakaś .
Odpowiedz
#7
0
"bios szuka jak by sieciowej instalacji" o co w tym stwierdzeniu chodzi?
Odpowiedz
#8
0
(26-07-2023, 22:28)dedito napisał(a): "bios szuka jak by sieciowej instalacji" o co w tym stwierdzeniu chodzi?
Tzn jak już zainstaluje się niby system to trzeba restartować i po restarcie ma ruszyć system ale nie rusza tylko leci te px coś tam czyli tak jak w windowsach sieciowa instalacja . ale system na dysku jest bo za następną instalacją pyta czy instalować obok linux mint czy wykasować , coś z tym grubem czy co ja za cienki jestem puki co.
Odpowiedz
#9
0
[Obrazek: aWwBwhvl.jpg][Obrazek: ThPFEWll.jpg][Obrazek: EfxV88Ol.jpg][Obrazek: ksUTwfvl.jpg][Obrazek: fg7rqBHl.jpg][Obrazek: 1N787uHl.jpg][Obrazek: b5CeXDRl.jpg][Obrazek: H4xZXoMl.jpg][Obrazek: X2KQIUQl.jpg][Obrazek: 5rg2tS3l.jpg][Obrazek: 7UV2f6vl.jpg][Obrazek: OOtsoJPl.jpg][Obrazek: 06bgWCvl.jpg]

Tyle aż tego , teraz na tym jedzie Zorin
Odpowiedz
#10
0
Ustawiłbym:
- UEFI hybrydowe
- AHCI
reszta raczej nie ma wpływu.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości