Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
brak wygaszania ekranu
#1
0
wygaszacz ekranu mam ustawiony na 45min
zostawiam Yutuba na noc, lubię jak ktoś mi pier... do snu
wstaje po snie i ekran nie wygaszony i Yutub jest na ekranie
mam tak od Minta19(pierwsza instalacja), teraz jest Victoria
zewnetrznie podpiete pod usb: modem sieci komórkowej, ładowanie papierosa elektro
Odpowiedz
#2
0
Gdzie ustawiasz to wygaszenie ekranu?
Zajrzyj do pliku .xsession-errors tam są logi, które być może wskażą przyczynę.
Stosuj zasady forum.
Odpowiedz
#3
0
(30-07-2023, 22:09)Alienick napisał(a): wygaszacz ekranu mam ustawiony na 45min
zostawiam Yutuba na noc, lubię jak ktoś mi pier... do snu
wstaje po snie i ekran nie wygaszony i Yutub jest na ekranie
mam tak od Minta19(pierwsza instalacja), teraz jest Victoria
zewnetrznie podpiete pod usb: modem sieci komórkowej, ładowanie papierosa elektro

Wgaszacz ekranu nie włącza się podczas odtwarzania wideo, a nawet po ustawieniu w zarządzaniu energią, nie zadziała też automatyczne wyłączenie ekranu, czy uśpienie po określonym czasie.

Jest jednak możliwość wyłączenia komputera, np po godzinie - klik.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Albert Einstein
Odpowiedz
#4
0
(01-08-2023, 19:59)omkar napisał(a):
(30-07-2023, 22:09)Alienick napisał(a): wygaszacz ekranu mam ustawiony na 45min
zostawiam Yutuba na noc, lubię jak ktoś mi pier... do snu
wstaje po snie i ekran nie wygaszony i Yutub jest na ekranie
mam tak od Minta19(pierwsza instalacja), teraz jest Victoria
zewnetrznie podpiete pod usb: modem sieci komórkowej, ładowanie papierosa elektro

Wgaszacz ekranu nie włącza się podczas odtwarzania wideo, a nawet po ustawieniu w zarządzaniu energią, nie zadziała też automatyczne wyłączenie ekranu, czy uśpienie po określonym czasie.

Jest jednak możliwość wyłączenia komputera, np po godzinie - klik.
U mnie działa zgodnie z oczekiwaniami - ale używam zmodyfikowanego Minta i xfce , a nie Cinnamona. Mam normalnie zarządzanie energią i jak nie wykonuję ruchów (klawiatura, myszka) to sam przechodzi w wyłączenie ekranu (a potem w uśpienie), jedyne co go potrafi zablokować to tryb prezentacji. Przed modyfikacjami (z minta to zostało mi tylko kilka rzeczy, głównie ze względu na dostępność deb zamiast snap, reszta to ubuntu) w zarządzaniu energią pojawiał się tekst w stylu aplikacja blokuje zarządzanie energią i pewnie to powoduje opisywany problem.

Dodano po pewnym czasie:
Zrobiłem sobie czysty 21.2 i ... niestety na obu z nich (XFCE i Cinnamon) nie działają reguły związane z oszczędzaniem energii (nie ma też tekstu o tym, że coś blokuje zarządzanie energią -> pojawił się po doinstalowaniu pakietu laptop-model-tools). Na XFCE domyślnie dostępna jest też możliwość automatycznej redukcji jasności - to jedyne co działa, przy okazji pozwala na wyjaśnienie dodatkowej przyczyny - wystarczy, że na odtwarzaczu (u mnie Firefox) nastąpi przeładowanie strony (reklama, kolejny filmik) to licznik był resetowany.
Kernel: 6.2.0-32-generic x86_64 Desktop: Xfce 4.18.1 Distro: Linux Mint 21.2 Victoria base: Ubuntu 22.04 jammy
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości