Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy to problem ze sterownikami?
#2
1
Better response on post RE: Czy to problem ze sterownikami?
(03-08-2023, 19:05)x2hepl napisał(a): Dzień dobry, jestem bardzo początkującym, który próbuje sprawdzić, czy w ogóle jest sens się interesować Linuxem. :-)
Zawsze warto, choć warto najpierw wiedzieć, że to nie zawsze jest łatwe

(03-08-2023, 19:05)x2hepl napisał(a): Próbuję odtworzyć swoje środowisko z Windows i na razie udaje się całkiem spoko.
Ale poległem na próbie zagrania w swoją ulubioną grę. To jedna z gier ze Steam (Inside, która oficjalnie nie jest przeznaczona pod Linuxa (...) i problem jest taki, że gra się włącza, ale muli.
To nie jest żaden problem, ale zaskakująco dobre działanie. Pamiętaj, że gra nie jest przeznaczona na Linuxa, więc nie działa = nie nasz problem, przecież pisaliśmy Smile

(03-08-2023, 19:05)x2hepl napisał(a): Gra odpalona na tym samym komputerze, ale pod Windows, działa ok - i słychać zwiększające obroty wiatraki.
Pod Mint wiatraki nie startują, więc moje laickie skojarzenie jest takie, że Mint nie dogaduje się z kartą graficzną.
Wentylatory zależą głównie od obciążenia i temperatury, jeżeli gra na Linuksie jest w trybie "ograniczonym" to po prostu karta graficzna może nie wymagać zwiększonego chłodzenia, a na Windowsie leci na pełnym wsparciu to jest większym obciążeniem. Co do sterowników - w linuksie masz trochę inne podejście, większość rzeczy do działania nie potrzebuje instalowania tysiąca sterowników do każdego urządzenia, bardziej są to sterowniki do rozszerzania podstawowych działań dostępnych "z automatu". Zobacz w domyślnej aplikacji (Sterowniki) czy coś podpowie, trochę mało szczegółów, zobacz sobie na tej stronce, czy nie ma przypadkiem dokładnie twojego modelu (https://linux-hardware.org/?id=pci%3A1002-15d8-1002-15d8&page=1#status)
Kernel: 6.2.0-32-generic x86_64 Desktop: Xfce 4.18.1 Distro: Linux Mint 21.2 Victoria base: Ubuntu 22.04 jammy
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Czy to problem ze sterownikami? - przez x2hepl - 03-08-2023, 19:05
RE: Czy to problem ze sterownikami? - przez MichałM - 03-08-2023, 23:55
RE: Czy to problem ze sterownikami? - przez x2hepl - 04-08-2023, 01:02

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości