Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Błąd Gnome/KDE (Miniatury Video kat.Video)
#1
0
Ciągnie się przez różne distra za mną.Spoko było na Fedorze,ale tam inne niedoróbki były....I wylądowałem na MicroOS od OpenSuse,system spoko out ov box kodeki,appimage,flatpak.Appimage bardzo szybko działe.Wysyłam zrzutki problemu

Niestety nie mogę dodać załącznika,zamiast tego wyskakuje żebym uzupełnił treść posta,który przecież jest.O co Kaman?
Odpowiedz
#2
0
(12-08-2023, 17:09)Xvistak napisał(a): Ciągnie się przez różne distra za mną.Spoko było na Fedorze,ale tam inne niedoróbki były....I wylądowałem na MicroOS od OpenSuse,system spoko out ov box kodeki,appimage,flatpak.Appimage bardzo szybko działe.Wysyłam zrzutki problemu

Niestety nie mogę dodać załącznika,zamiast tego wyskakuje żebym uzupełnił treść posta,który przecież jest.O co Kaman?
Czy w ogóle skończyłeś jakąś szkołę? Przeczytałem kilka razy, i za chiny ludowe nie wiem o co chodzi.
Odpowiedz
#3
0
(12-08-2023, 18:11)Tecumseh napisał(a):
(12-08-2023, 17:09)Xvistak napisał(a): Ciągnie się przez różne distra za mną.Spoko było na Fedorze,ale tam inne niedoróbki były....I wylądowałem na MicroOS od OpenSuse,system spoko out ov box kodeki,appimage,flatpak.Appimage bardzo szybko działe.Wysyłam zrzutki problemu

Niestety nie mogę dodać załącznika,zamiast tego wyskakuje żebym uzupełnił treść posta,który przecież jest.O co Kaman?
Czy w ogóle skończyłeś jakąś szkołę? Przeczytałem kilka razy, i za chiny ludowe nie wiem o co chodzi.
      Dla Twojej wiadomości Coś Tam Skończyłem.Moze inaczej z Twojej Perspektywy,jak używasz Gnome/Kde,wejdź w katalog Video zrób SS okna/Zakładam że jakieś pliki filmowe wideo masz a jak nie to na czas coś wygraj, następnie w takiej postaci bez przeróbek wrzuć tu.
     Katalog Photos działa jak powinien także go sobie daruj,dokumenty także....
Tylko to nieszczęsne wideo....
Na Cinemmon to działa,na Ubuntu także,ale ich narazie nie uzywam
Odpowiedz
#4
0
Może powinieneś spytać na forum KDE bądź dystrybucji, którą obecnie masz lub która ma "wsparcie" dla KDE (np. kubuntu, Linux Mint porzucił to jakiś czas temu). Co do standardowych rzeczy (nie znam KDE) - zobacz, czy w tym folderze masz plik thumbs.db lub coś o zbliżonej nazwie, jeśli jest to spróbuj usunąć (może jest jakiś błąd i źle wygenerowało - usunięcie powinno spowodować wygenerowanie nowego). Warto też zobaczyć w ustawieniach KDE, czy są jakieś opcje odnośnie generowania tych ikonek, no i czy środowisko nie wymaga jakichś dodatkowych pakietów do robienia ikonek dla wideo.
Kernel: 6.2.0-32-generic x86_64 Desktop: Xfce 4.18.1 Distro: Linux Mint 21.2 Victoria base: Ubuntu 22.04 jammy
Odpowiedz
#5
0
(12-08-2023, 23:58)MichałM napisał(a): Może powinieneś spytać na forum KDE bądź dystrybucji, którą obecnie masz lub która ma "wsparcie" dla KDE (np. kubuntu, Linux Mint porzucił to jakiś czas temu). Co do standardowych rzeczy (nie znam KDE) - zobacz, czy w tym folderze masz plik thumbs.db lub coś o zbliżonej nazwie, jeśli jest to spróbuj usunąć (może jest jakiś błąd i źle wygenerowało - usunięcie powinno spowodować wygenerowanie nowego). Warto też zobaczyć w ustawieniach KDE, czy są jakieś opcje odnośnie generowania tych ikonek, no i czy środowisko nie wymaga jakichś dodatkowych pakietów do robienia ikonek dla wideo.
  Dzięki za info,popatrzę wątek do zamknięcia w takim razie.Zapytałem tutaj gdyż problem nie dotyczy strikte tylko Kde,ale i Gnome na różnych distrach.Wszystko zaczeło się sypać od Gnome 43 w górę (na Rediccie sporo wątków o tym niestety znalazłem dopiero Teraz).A Cinammon przecież w tym także to Gnome,pisany w GTK.Zastanawiam się tylko czemu tak się dzieje,że jak już coś działa Znośnie,a nawet Dobrze,to przyjdą mądrzy którzy to zepsują...Tak jest wszędzie w Linuxie...w Koncie np Secure Boot działał ok do pewnego czasu(MOK w czasie instalacji),a potem się posypało (dziś nawet oficjalnie na stronie angielskiej Minta pisze aby wyłączać przed bootowaniem),a na Ubuntu wszystko działa EXTRA testowałem na najnowszym i gdyby tylko tak nie mylił to bym go zostawił....

 Także nie rozumiem tylko dlaczego dev szukają sobie problemów na siłę,mnie np to tak zirytowało że dałem sobie spokój z Mintem choć softowo bez porównania z Ubuntu wypasiony,ale co z tego jak się używa w dualu boot z Windows 10....
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości